BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NUTRAUKTAS TYRIMAS DĖL BENDROVĖS „ORLEN LIETUVA“ VEIKSMŲ

2018 08 16

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl bendrovės „Orlen Lietuva“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi parduodant žymėtą dyzeliną Lietuvoje.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi Lietuviškų degalinių sąjunga ir nurodė, kad naftos perdirbimo bendrovė galėjo taikyti nevienodas žymėto dyzelino pardavimo sąlygas UAB „Imlitex“ ir LDS nariams ir taip apriboti pastarųjų galimybes parduoti šį dyzeliną Lietuvoje.  Išnagrinėjusi pareiškimą Konkurencijos taryba atsisakė pradėti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, pažeidimo, tačiau toks nutarimas buvo apskųstas teismui, ir šis įpareigojo instituciją iš naujo spręsti klausimą dėl tyrimo pradėjimo.

Išanalizavusi tyrimo metu surinktą informaciją, Konkurencijos taryba nustatė, kad Lietuvoje veikia kelios dešimtys ūkio subjektų, kurie prekiauja žymėtu dyzelinu nemažmeninėse rinkose konkuruodami su „Orlen Lietuva“, o pastaroji bendrovė neužima dominuojančios padėties šiose rinkose. Taip pat nenustatyta, kad „Orlen Lietuva“ būtų taikiusi ribojimus norintiems įsigyti nežymėtą dyzeliną kaip žaliavą žymėto dyzelino gamybai – šią žaliavą gamintojai galėjo įsigyti (bei įsigydavo) ir iš kitų tiekėjų.

Konkurencijos tarybos išanalizuoti duomenys liudija, kad žymėto dyzelino perpardavimo veikla užsiimančios įmonės įsigyja šiuos degalus ne tik iš Mažeikių bendrovės, bet ir iš konkuruojančių ūkio subjektų konkurencingomis sąlygomis.

Kadangi tyrimo metu surinkta informacija nesudarė pagrindo vertinti, jog „Orlen Lietuva“, parduodama žymėtą dyzeliną Lietuvoje, užima dominuojančią padėtį atitinkamose rinkose ir atliko piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi veiksmus, Konkurencijos taryba nusprendė tyrimą nutraukti.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2018 08 16