BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NUTRAUKTAS TYRIMAS DĖL GALIMO KARTELIO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

2021 08 04

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl penkių bendrovių veiksmų dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose kompiuterinės programinės įrangos licencijoms įsigyti ir išsinuomoti atitikties Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo reikalavimams.

Tyrimas buvo pradėtas 2019 m. birželį kilus įtarimų, kad bendrovės „Blue Bridge“, „IT saugumo sprendimai“, „Squalio Lietuva“, „Atea“ ir „EIT Sprendimai“, dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose kompiuterinės programinės įrangos licencijoms įsigyti ar išsinuomoti, galėjo tarpusavyje pasidalinti pirkimus, nustatant būsimą laimėtoją, derinti pasiūlymus, komercinių pasiūlymų kainas, pasiūlymų atsiėmimą, dalyvavimą ar nedalyvavimą tam tikruose kompiuterinės programinės įrangos pirkimuose ar atlikti kitus konkurenciją ribojančius veiksmus.

Tyrimo metu dalies įtariamų bendrovių naudojamose patalpose buvo atlikti patikrinimai, gauti paaiškinimai iš įtariamų bei kitų ūkio subjektų atstovų, taip pat surinkta informacija ir gauti paaiškinimai iš įvairių valstybės institucijų.

Išanalizavus gautą informaciją, nebuvo nustatyta aplinkybių, kurios patvirtintų, kad bendrovės „Blue Bridge“, „IT saugumo sprendimai“, „Squalio Lietuva“, „Atea“ ir „EIT Sprendimai“ sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, todėl Konkurencijos taryba nusprendė tyrimą nutraukti.

Nutarimas per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2021 08 04