Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

NUTRAUKTAS TYRIMAS DĖL KASOS APARATŲ APTARNAVIMO RINKOS BENDROVIŲ VEIKSMŲ

2005 05 05

Konkurencijos taryba, atlikdama tyrimą, patikrino kasos aparatais prekiaujančias ir jų remonto bei techninės priežiūros paslaugas Lietuvoje teikiančias 42 bendroves ir įmones (tarp jų - „Sintagma technika“, „Sanpola“, “Golsma ir Ko“, „Tremeks“, „Vilkta‘, „CompServis“, „Universalios valdymo sistemos“, „CompIdea“, „Vilkasa“, „Datakom Vilnius“, „Firma GPX“, „Pajūrio pirklys“, „Šiaulių intermaks“ ir kitas), siekdama išsiaiškinti, ar kai kurios bendrovės savo veiksmais galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus.

Posėdyje išanalizavusi atlikto tyrimo išvadas, išklausiusi suinteresuotų šalių pateiktus paaiškinimus Konkurencijos taryba svarstytu klausimu priėmė nutarimą. Kadangi neužteko įrodymų, tyrimą dėl galimo draudžiamo susitarimo nustatant kasos aparatų pardavimo ir jų remonto bei techninės priežiūros kainas Konkurencijos taryba nutarė nutraukti.

Konkurencijos taryba pažymi, kad tirtoje rinkoje yra kliūčių sąžiningai konkurencijai. Pirmiausia, egzistuoja pakankamai dideli įėjimo į rinką barjerai. Ūkio subjektas, pageidaujantis pradėti veiklą kasos aparatų platinimo ir techninės priežiūros bei remonto rinkose, privalo sumokėti kasos aparato įtraukimo į registrą mokestį, įmonės sertifikavimo ir specialisto sertifikavimo mokesčius. Tai sudaro, įmonių skaičiavimais, daugiau kaip 8 tūkst. Lt. Dėl reikalavimo gauti iš gamintojo sutikimą, leidžiantį prižiūrėti bei remontuoti jos gaminamą produkciją, rinkoje susiformavo išimtinai gamintojų kasos aparatų techninio aptarnavimo ir remonto tinklai. Remdamasi atlikto tyrimo išvadomis Konkurencijos taryba pasiūlys Finansų ministerijai supaprastinti egzistuojantį kasos aparatų ir jų techninės priežiūros bei remonto rinkų reguliavimą, kadangi esamas valstybinis reguliavimas neigiamai veikia konkurencijos procesus šiose rinkose. Be to, didesnis skaidrumas ir bendradarbiavimo sutarčių nuostatų suderinamumas su Konkurencijos įstatymo reikalavimais padėtų išspręsti esamas problemas ir sukurtų prielaidas veiksmingesnei konkurencijai.

Atstovė viešiesiems ryšiams