BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

OPTOMETRININKŲ VEIKLĄ REGULIUOJANTYS TEISĖS AKTAI PAKEISTI ATSIŽVELGUS Į KONKURENCIJOS TARYBOS PASTABAS

2020 07 13

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atsižvelgė į Konkurencijos tarybos pasiūlymą įvertinti 2019 m. pakeistą optometrijos priežiūros paslaugų teisinį reguliavimą ir pateikė Vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo suteikė išimtinę galimybę tam tikras sveikatos priežiūros paslaugas, į kurias patenka ir optometrininko praktika, teikti viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio, paslaugų paskirties patalpose ar pastatuose.

Konkurencijos taryba pernai spalį rekomendavo SAM įvertinti pakeistą optometrijos priežiūros paslaugų teisinį reguliavimą, nes jis galimai ribojo 300 ūkio subjektų galimybes toliau veikti rinkoje, o vartotojams – optikose pasitikrinti regėjimą. Sveikatos apsaugos ministrui 2019 m. pakeitus 15 metų galiojusią tvarką, beveik 90 proc. Lietuvoje veikiančių optikų vos per 4 mėnesius privalėjo įgyvendinti neproporcingai aukštus reikalavimus – įgyti asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, kad galėtų teikti optometrijos priežiūros paslaugas, t. y. tikrinti regėjimą ir išrašyti akinių receptus.

Didžioji dalis optikų negalėjo gauti licencijų, nes veiklą vykdo prekybos, administracinėse ir paslaugų paskirties patalpose, taigi, neturėdamos galimybių jų pritaikyti pagal ministerijos keliamus reikalavimus, privalėtų pasitraukti iš rinkos.

SAM atsižvelgė į Konkurencijos tarybos rekomendacijas ir pateikė Vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo leidžiama optometrijos priežiūros paslaugas teikti viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio ir paslaugų paskirties patalpose ar pastatuose, taip panaikinant galimą konkurencijos apribojimą. Vyriausybė nutarimo „Dėl statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektui pritarė liepos 8 d. posėdyje.

Atnaujinta: 2020 07 13