BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖ PAŠALINO KONKURENCIJOS ĮSTATYMO PAŽEIDIMĄ

2022 04 15

Konkurencijos taryba patvirtino, kad Palangos miesto savivaldybė tinkamai įvykdė institucijos nustatytus įpareigojimus ir pašalino Konkurencijos įstatymo pažeidimą.

Konkurencijos taryba 2021 m. liepą nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybė, pavesdama savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją. Savivaldybė buvo įpareigota sumokėti baudą, kuri teismo sprendimu buvo sumažinta nuo 33 750 Eur iki 22 500 Eur, ir per 3 mėn. pašalinti Konkurencijos įstatymo pažeidimą – organizuoti konkurencingą atrankos procedūrą minėtų paslaugų, jeigu šios vis dar būtų reikalingos, teikėjui atrinkti.

Palangos miesto savivaldybė pateikė institucijai įrodymus bei paaiškinimus, jog savivaldybės su „Palangos komunaliniu ūkiu“ pasirašyta sutartis yra pakeista, kad nepažeistų Konkurencijos įstatymo. Savivaldybė nurodė, kad buvo organizuojamos dvi konkurencingos atrankos procedūros pastatų administravimo ir eksploatavimo bei pastatų valymo paslaugoms įsigyti. Po to, kai Konkurencijos taryba atkreipė savivaldybės dėmesį, kad atrankos procedūra dėl pastatų administravimo ir eksploatavimo buvo vykdoma netinkamai, ji buvo organizuota pakartotinai.

Savivaldybė taip pat nurodė, jog organizuoja konkurencingas procedūras ir vienkartinio pobūdžio darbams, atsiradus jų poreikiui.

Įvertinusi Palangos miesto savivaldybės pateiktą informaciją, Konkurencijos taryba pripažino, kad įpareigojimai pašalinti Konkurencijos įstatymo pažeidimą įvykdyti tinkamai.

Palangos miesto savivaldybei įvykdžius Konkurencijos tarybos nustatytus įpareigojimus, iš vidaus sandorio, sudaryto su „Palangos komunaliniu ūkiu“, buvo pašalintos paslaugos, kurias savivaldybė privalo įsigyti rinkoje. Nuo šiol rinkos dalyviai tokias paslaugas galės pasiūlyti savivaldybei jos vykdomų konkurencingų atrankos procedūrų metu.

Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą vietos savivaldos institucijos gali tam tikras viešąsias paslaugas pavesti teikti savo valdomoms įmonėms, neorganizuodamos konkurencingos atrankos procedūros. Visgi, vidaus sandoris yra išimtis, kuria savivaldybės turi naudotis tik išskirtiniais atvejais ir tik dėl Vietos savivaldos įstatyme nurodytų paslaugų: vandens, šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros, maitinimo paslaugų ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose teikimo.

Atnaujinta: 2022 04 15