BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PASAULIO BANKO ATASKAITOJE - APIE KONKURENCIJOS TARYBOS NUTARIMĄ

2001 10 16

Pasaulio banko paskelbtoje pasaulio raidos 2002-iems metams ataskaitoje tarp kitų pavyzdžių pateiktas ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos priimtas nutarimas dėl AB „Lietuvos telekomas“ veiksmų, pažeidusių Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymą.

Ataskaitos skyriuje apie infrastruktūrinių sektorių reguliavimą, analizuojant vertikaliąją integraciją ir diskriminavimą interneto paslaugų teikimo rinkose, pateikiami konkretūs pavyzdžiai, iliustruojantys svarbų rinkos priežiūros ir konkurencijos institucijų vaidmenį, nustatant santykius tarp interneto paslaugų teikėjų bei siekiant apriboti jų piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi.

Vienas pateikiamas pavyzdys - apie JAV kompanijos „America Online“ (AOL), teikiančios interneto paslaugas, ir kabelinės televizijos paslaugas teikiančios bendrovės „Time Warner“ koncentraciją ir tarpusavio sprendimus, galėjusius diskriminuoti kitus interneto paslaugų teikėjus. JAV telekomunikacijų rinką reguliuojančios ir antimonopolinės institucijų pastangomis buvo priimti nutarimai ir bendrovėms nustatytos sąlygos, apribojančios joms galimybę diskriminuoti kitus šios rinkos dalyvius.

Kitas pavyzdys - apie Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos atliktą tyrimą dėl AB „Lietuvos telekomas“ veiksmų nepriklausomų interneto paslaugų teikėjų atžvilgiu, kai telekomunikacijų operatorių naudojamose analoginėse linijose buvo įrengti filtrai, sulėtinę duomenų perdavimo greitį. Pasaulio banko ataskaitoje Konkurencijos tarybos sprendimas vertinamas kaip sėkmingas, nes padėjo išvengti „Lietuvos telekomo“ diskriminuojančio elgesio nepriklausomų interneto paslaugų teikėjų atžvilgiu. Rašoma, jog Konkurencijos taryba paskyrė ir baudą, tačiau jos sprendimas apskųstas teismui.

Kaip žinia, vasarą ši byla teisme buvo išnagrinėta ir Konkurencijos tarybos nutarimas bei AB „Lietuvos telekomas“ paskirta 150 tūkst. litų bauda buvo pripažinti teisėtais.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 10