BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PASAULIO KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ REITINGE KONKURENCIJOS TARYBA IŠLAIKO AUKŠTAS POZICIJAS

Pasaulio konkurencijos institucijų veiklos rezultatus kasmet vertinantis konkurencijos teisės ir tyrimų centras „Global Competition Review“ aštuntus metus iš eilės Konkurencijos tarybai skyrė tris žvaigždutes iš penkių. Tokio pat įvertinimo sulaukė Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos ir kitų valstybių konkurencijos priežiūros institucijos.

Vertindami Konkurencijos tarybos praėjusių metų veiklą, Konkurencijos teisės ir tyrimų centro atstovai analizavo institucijos rezultatus koncentracijų nagrinėjimo, kartelių tyrimo srityje, apžvelgė teismų sprendimus dėl Konkurencijos tarybos priimtų nutarimų, analizavo teiktas išvadas dėl teisės aktų projektų, atliktus rinkos tyrimus, veiksmus vykdant švietimą konkurencijos srityje. Ekspertai taip pat apklausė Lietuvos konkurencijos teisės specialistus, advokatus.

Savo išvadose „Global Competition Review“ centras pažymėjo, kad institucija, turėdama palyginti nedidelius žmogiškuosius išteklius, yra palankiai vertinama šalies teisininkų bendruomenės, kuri pripažįsta Konkurencijos tarybos nepriklausomumą, ambicijas ir rezultatus koncentracijų analizės srityje, tačiau tikisi spartesnių atliekamų tyrimų procesų. Užsienio ekspertai atkreipė dėmesį, kad pastaroji kritika dėl tyrimų terminų yra plačiai paplitusi daugelyje jurisdikcijų, bet ne visuomet pagrįsta. „Global Competition Review“ pastebėjo, kad, pavyzdžiui, tyrimai dėl praėjusiais metais Konkurencijos tarybos nustatytų konkurenciją ribojančių susitarimų truko vidutiniškai kiek daugiau nei 20 mėnesių, o pranešimai dėl koncentracijų, kurias vertinant buvo atlikta išsami teisinė ir ekonominė analizė, išnagrinėti per 4 mėnesius.

2021 m. Konkurencijos taryba nustatė 4 Konkurencijos įstatymo pažeidimus, skyrė 13 063 680 Eur baudų įstatymus pažeidusioms įmonėms ir viešiesiems subjektams, davė 19 leidimų vykdyti koncentracijas, iš jų – vieną su įsipareigojimais, įvertino 410 teisės aktų projektų bei pateikė Europos Komisijai derinti 27 valstybės pagalbos priemones.

Atnaujinta: 2022 09 21