BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PASLAUGĄ REKLAMAVĘS UŽRAŠAS KLAIDINO

2001 03 08

Viešame Konkurencijos tarybos posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl UAB „Michel ir partneriai“ veikų atitikimo Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad laidojimo paslaugas teikianti UAB „Michel ir partneriai“ laidojimo namuose Vilniuje, J. Matulaičio g. 3, reklaminėje iškaboje skelbė apie paslaugą – mirties liudijimų išrašymą. Už šią paslaugą imamas 35 lt mokestis. Tuo tarpu vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmogaus mirties registravimo ir kritinių būklių įstatymu mirtį registruoja mirusiojo nuolatinės gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigos: Vilniaus mieste mirtis registruoja ir liudijimus išrašo Savivaldybės Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas adresu Olandų g. 22. be mokesčio. Nustatyta, kad UAB „Michel ir partneriai“ atliko tarpininkavimo paslaugas - pagal mirusiojo artimųjų raštiškus įgaliojimus už 35 Lt pristatydavo išrašytus mirties liudijimus bei pažymėjimus laidojimo pašalpai gauti.

Konkurencijos tarybos posėdyje konstatuota, kad paslaugą reklamuojantis skelbimas „mirties liudijimų išrašymas“ galėjo klaidinti bei paveikti vartotojų, nežinančių tikrosios mirties liudijimų išdavimo tvarkos, ekonominį elgesį jiems mokant 35 Lt už paslaugą, kurią be mokesčio galėjo gauti Civilinės metrikacijos skyriuje. UAB „Michel ir partneriai“ pripažino, kad minėtas užrašas reklaminėje iškaboje nebuvo visiškai tikslus, todėl jis pakeistas.

Konkurencijos taryba nutarė, kad UAB „Michel ir partneriai“ naudotas reklaminis užrašas buvo klaidinantis, todėl vadovaudamasi Reklamos įstatymo reikalavimais įpareigojo bendrovę nutraukti jo naudojimą. Bendrovė taip pat įspėta, kad jei nebus nutrauktas klaidinačios reklamos naudojimas, bus taikomos Reklamos įstatyme numatytos baudos.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 01 02