BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PATVIRTINTI PAAIŠKINIMAI DĖL DOMINUOJANČIOS PADĖTIES NUSTATYMO

Konkurencijos taryba patvirtino pagrindinius principus ir kriterijus, kuriais vadovaudamasi nustato ūkio subjektų dominuojančią padėtį bei įtaką atitinkamoje rinkoje konkurencijos priežiūros tikslais. Paaiškinimai dėl dominuojančios padėties nustatymo įsigalios nuo 2020 m. gegužės 1 d.

Apibendrinusi Europos Sąjungos ir nacionalinių teismų bei konkurencijos priežiūros institucijų praktiką, Konkurencijos taryba dokumente išvardijo dominuojančios padėties nustatymui reikšmingus kriterijus: atitinkamoje rinkoje veikiančių ūkio subjektų rinkos dalis, kitas su rinkos dalimis susijusias aplinkybes, įėjimo į rinką kliūtis, kompensuojančią pirkėjų galią ir kitus kriterijus, pavyzdžiui, ekonominės veiklos rezultatus, padėtį susijusiose teritorijose. Paaiškinimuose pateiktos šių kriterijų įvertinimui svarbios aplinkybės bei pavyzdžiai, kuriais galėtų remtis ir patys ūkio subjektai, vertindami savo padėtį rinkoje.

Dokumente aprašyti ne tik individualios dominuojančios padėties, bet ir kolektyvinės dominuojančios padėties nustatymo principai, taip pat pasisakyta dėl dominuojančios padėties vertinimo daugiapusėse, pavyzdžiui, socialinių tinklų, viešbučių užsakymo platformų, rinkose.

Paaiškinimų dėl dominuojančios padėties nustatymo projektas buvo teiktas viešai konsultacijai, suinteresuoti asmenys pateikė jam pastabas.

Dominuojanti padėtis apibrėžiama kaip ūkio subjekto ekonominio pajėgumo pozicija, suteikianti galimybę veikti atitinkamoje rinkoje pakankamai nepriklausomai nuo konkurentų, tiekėjų ar pirkėjų ir galiausiai nuo vartotojų, darant poveikį prekių kainoms, įėjimo į rinką galimybėms ar kitoms veiklos sąlygoms, dėl ko veiksmingai ribojama konkurencija toje rinkoje. Dominuojančios padėties nustatymas svarbus taikant teisės normas, reglamentuojančias piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi ir koncentracijų priežiūrą.

Atnaujinta: 2020 04 08