PER EKONOMIKOS PAMOKAS – DĖMESYS NE TIK VERSLUMUI, BET IR KONKURENCIJOS NAUDAI
Konkurencijos taryba ir jaunimo verslumą ugdanti VšĮ „Junior Achievement Lietuva“ (JAL) sieks kartu skleisti žinią apie konkurencijos naudą per ekonomikos pamokas.
Rugsėjo 18 d. Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas ir JAL direktorė Andželika Rusteikienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo vykdyti bendrus renginius, teikti konsultacijas ir keistis sukaupta ekspertine patirtimi.
Pirmieji žingsniai jau žengti – rugpjūčio pabaigoje Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė iš visos Lietuvos susirinkusiems ekonomikos mokytojams skaitė paskaitą apie institucijos veiklą, apžvelgė pavojingiausius konkurencijos teisės pažeidimus.
Paskaitų ciklą spalio ir lapkričio mėnesį planuojama tęsti Konkurencijos taryboje. Institucija kviečia visos Lietuvos ekonomikos mokytojus registruotis į nemokamus seminarus ir pasinaudoti galimybe konkurencijos teisės aktualijas aptarti su šios srities profesionalais. Per seminarus daugiausia dėmesio bus skiriama į Konkurencijos tarybos akiratį patenkantiems karteliams, įmonių susijungimams, klaidinančiai reklamai. Ekonomikos mokytojai taip pat turės progą teorines žinias pritaikyti praktikoje ir padiskutuoti, kada viešieji subjektai galėtų imtis komercinės veiklos, o kada reikėtų vietą rinkoje užleisti privačiam verslui. Per seminarus gautą naujausią informaciją ir edukacinę medžiagą ekonomikos mokytojai galės panaudoti per savo vedamas pamokas mokyklose. Seminarų programą galima rasti čia (457.3 KB ).
Tai ne pirma Konkurencijos tarybos iniciatyva siekiant skleisti konkurencijos kultūrą jaunosios kartos atstovams. 2017–2018 mokslo metais vykdyto projekto #KTeinaĮmokyklą metu institucijos ekspertai vedė ekonomikos pamokas 21-oje sostinės gimnazijoje ir su daugiau nei 700 vyresnių klasių moksleivių diskutavo įvairiais konkurencijos teisės klausimais.
Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas, vylėsi, kad sąžiningos konkurencijos kultūrai ir jos sklaidai skiriant daugiau laiko dar mokykloje, būsimi verslininkai, politikai ir vartotojai labiau domėsis konkurencija, vertins jos teikiamą naudą ir bus nepakantūs konkurencijos pažeidimams.
VšĮ JAL, rengianti ekonomikos mokytojus, taip pat įvairias edukacines verslumo skatinimo programas, siekia stiprinti mokyklų bei verslo partnerystę ir užtikrinti, kad ugdymo programos kuo didesnį dėmesį skirtų verslumo įgūdžių formavimui.