BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PIRMĄ KARTĄ ORGANIZUOJAMA BENDRA JAV IR LIETUVOS KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ KONFERENCIJA MŪSŲ ŠALYJE SUBŪRĖ UŽSIENIO EKSPERTUS

2018 09 04

Rugsėjo 4 d. Vilniuje prasidėjo Rytų Europos šalių konkurencijos teisės konferencija, kurioje konkurencijos ekspertai iš Jungtinių Valstijų ir Lietuvos dalysis patirtimi su kolegomis iš kitų Europos valstybių.

Į tradicinį renginį susirinko beveik 50 atstovų iš Lietuvos ir užsienio – Kroatijos, Čekijos, Estijos, Sakartvelo, Vengrijos, Kosovo, Latvijos, Moldovos, Rumunijos, Slovėnijos, Ukrainos – konkurencijos priežiūros įstaigų.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje Amerikos konkurencijos priežiūros institucijos (angl. Federal Trade Commission, FTC) ir Konkurencijos tarybos ekspertai su užsienio svečiais diskutuos rinkos apibrėžimo, draudžiamų susitarimų, tyrimų vykdymo ir kitomis temomis. Ypač daug dėmesio bus skiriama praktinei Amerikos konkurencijos pažeidimų tyrimų pavyzdžių analizei, bus keičiamasi įvairių šalių patirtimi, aptariami efektyviausi įrodymų rinkimo principai.

Konkurencijos tarybos narė Dina Lurje teigė, kad kolegų iš JAV kvietimas kartu organizuoti tradicinį renginį liudija, jog Konkurencijos taryba tarptautinėje arenoje yra vertinama kaip profesionali institucija, kurios sukauptos žinios ir įdirbis gali praversti sprendžiant konkurencijos problemas kitose Europos šalyse.

Pastaruoju metu viso pasaulio konkurencijos institucijos susiduria su augančiu ekonominių žinių poreikiu, nes nagrinėjant įmonių susijungimus, o neretai ir tiriant konkurenciją ribojančius susitarimus neapsieinama be ekonominės analizės. Todėl bus įdomu iš pirmų lūpų išgirsti, kokia yra skirtingų šalių patirtis šiais aktualiais klausimais.

Dina Lurje, Konkurencijos tarybos narė

FTC teisės specialistė Maria Dimoscato pasidžiaugė galimybe šio renginio metu pasidalyti geriausia FTC bylų praktika, įgyta patirtimi ir su kolegomis europiečiais padiskutuoti ne tik kodėl, bet ir kaip atliekami tyrimai.

FTC rengia Rytų Europos šalių konkurencijos teisės seminarus nuo 2007 m. Šiemet renginys pirmą kartą organizuojamas Lietuvoje bendradarbiaujant su Konkurencijos taryba.

Atnaujinta: 2018 09 04