Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PIRMOS INSTANCIJOS TEISMAS PATVIRTINO KONKURENCIJOS TARYBOS NUTARIMĄ „GAZPROM“ BYLOJE

2015 11 09

Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau –VAAT) atmetė „Gazprom“ (toliau – Bendrovė) skundą dėl Konkurencijos tarybos priimto nutarimo, kuriuo Bendrovei buvo skirta daugiau nei 35 milijonų eurų bauda.

2004 m. Konkurencijos taryba leido „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų su sąlyga, kad „Gazprom“ nesudarys kliūčių Lietuvos pirkėjams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. 2014 m. gavusi skundą iš AB „Lietuvos energijos gamyba“,  Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą ir priėmė nutarimą, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su AB „Lietuvos energijos gamyba“ dėl gamtinių dujų mainų sutarties 2013-2015 m. pažeidė 2004 m. leidime numatytą koncentracijos vykdymo sąlygą.

Išnagrinėjęs skundą, VAAT pažymėjo, kad koncentracijos vykdymo sąlyga nustatė „Gazprom“ aiškias pareigas – nesudaryti kliūčių Lietuvos vartotojams savo poreikiams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų, ir Bendrovė šių pareigų nesilaikė. Teismas patvirtino, kad Konkurencijos tarybos priimtas nutarimas yra teisėtas ir pagrįstas, o skirta bauda proporcinga padaryto pažeidimo pavojingumui.

„Džiaugiamės, kad VAAT teisėjų kolegija patvirtino Konkurencijos tarybos nutarimą dėl „Gazprom“ padaryto pažeidimo. Šis teismo sprendimas yra geras mūsų darbo įvertinimas, ir kartu priminimas įmonėms, kad koncentracijos leidimuose nustatytų sąlygų reikia laikytis“ – sako Šarūnas Keserauskas.

Teismo nutarimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atstovė viešiesiems ryšiams