Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PLEČIASI TIEKĖJŲ, KURIEMS BUS TAIKOMA ĮSTATYME NUMATYTA APSAUGA, RATAS

supermarket-cart.jpg

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojus Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pataisoms, dar daugiau maisto prekių bei gėrimų tiekėjų galės ginti savo interesus, jeigu patirs galimai nesąžiningus didžiųjų prekybos tinklų veiksmus. Konkurencijos taryba pateikia pagrindinius įstatyme numatytus kriterijus vertinant, ar asmuo bus laikomas tiekėju ir jo interesų apsauga bus užtikrinama pagal MPĮNVDĮ.

Minėtu įstatymu siekiama riboti didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių, valdančių „Iki“, „Lidl“, „Maxima“, „Norfa“, „Rimi“ tinklus, rinkos galios panaudojimą ir užtikrinti jų bei tiekėjų interesų pusiausvyrą. MPĮNVDĮ draudžia atlikti ūkinės veiklos sąžiningai praktikai prieštaraujančius veiksmus, kuriais mažmeninės prekybos įmonių veiklos rizika perkeliama tiekėjams ar jiems primetami papildomi įsipareigojimai bei reikalavimai, varžantys tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.

Iki šiol įstatyme numatyta interesų apsauga taikoma maisto prekių bei gėrimų tiekėjams, kurių bendrosios pajamos paskutiniais finansiniais metais yra ne didesnės kaip 40 mln. eurų.

Seimas šių metų birželį priėmė MPĮNVDĮ pataisas, kuriomis praplečiama tiekėjo sąvoka, t. y. daugiau tiekėjų galės ginti savo interesus, jeigu jų atžvilgiu draudžiamų veiksmų imsis didelę rinkos galią turinčios prekybos įmonės.

MPĮNVDĮ numatyta, kad nuo lapkričio 1 d. tiekėju bus laikomas bet kurioje ES šalyje įsisteigęs žemės ūkio ir (ar) maisto produktų gamintojas (fizinis ar juridinis asmuo, organizacija),  parduodantis savo produkciją Lietuvos didiesiems prekybos tinklams. Tiekėjais taip pat bus laikomos ir žemės ūkio ir maisto produktų gamintojų grupės, gamintojų ar tiekėjų organizacijos, tokių organizacijų asociacijos.

Dar vienas svarbus kriterijus, nustatant, ar asmuo bus laikomas tiekėju, yra pardavimo pajamos, kurios bus skaičiuojamos visų susijusių ūkio subjektų ir paskutiniais finansiniais metais turės neviršyti 350 mln. eurų.

Pagal MPĮNVDĮ bus vertinamos tik pardavimo pajamos, gautos iš įprastinės ūkinės veiklos: žemės ūkio ir maisto produktų, kitų prekių pardavimo ir (ar) paslaugų teikimo. Į pardavimo pajamas nebus įskaičiuojamos grąžintinos sumos, pridėtinės vertės mokestis, akcizų ir muitų mokesčiai.