BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRADĖTAS TYRIMAS DĖL NEVYKDOMŲ ĮPAREIGOJIMŲ

2001 10 02

Konkurencijos taryba nutarė pradėti tyrimą dėl nevykdomų jos įpareigojimų prenumeruojant paštu platinamą „Namų medicinos enciklopediją“. Praėjusią savaitę Lietuvos gyventojai vėl gavo UAB INTERNATIONAL MASTERS PUBLISHERS BALTIC naujus reklaminius lankstinukus, skirtus „Namų medicinos enciklopedijos“ prenumeratai. Kyla pagrįstų įtarimų, kad naujame lankstinuke yra praleista informacija, kuri yra svarbi norint išvengti vartotojų klaidinimo: t. y. nenurodoma visiškai sukomplektuoto enciklopedijos leidinio kaina ir visos prenumeratos trukmės terminai.

Šių metų kovo pabaigoje Konkurencijos taryba priėmė nutarimą dėl UAB „IMP Baltic“ veiksmų atitikimo Reklamos įstatymo 5 straipsnį. Nutarime šios bendrovės anksčiau platintame lankstinuke apie „Namų medicinos enciklopedijos“ prenumeratą pateikta informacija buvo pripažinta klaidinančia reklama ir „IMP Baltic“ buvo įpareigota nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą.

UAB „IMP Baltic“ Konkurencijos tarybos priimtą nutarimą apskundė teismui, kuris nutartimi sustabdė vykdymą tik to nutarimo punkto, kuriuo Taryba buvo įpareigojusi bendrovę paneigti klaidinančius reklamos teiginius tuose periodiniuose leidiniuose, su kuriais lankstinukai buvo išplatinti. Kiti nutarimo punktai liko galioti. Todėl Taryba nutarė pradėti tyrimą ir išsiaiškinti, kodėl naujuose lankstinukuose bendrovė nevykdo ankstesnių įpareigojimų - reklamuodama prenumeruojamą „Namų medicinos enciklopediją“ nenurodo vartotojams galutinės visiškai sukomplektuoto leidinio kainos ir jo įsigijimo terminų.

Pradėdama tyrimą Konkurencijos taryba taip pat norėtų atkreipti vartotojų dėmesį, kad jie pasistengtų išsiaiškinti visas prenumeratos sąlygas, nes anksčiau gauti vartotojų skundai rodo, kad po kurio laiko jiems pabandžius atsisakyti minėtos „Namų medicinos enciklopedijos“ prenumeratos, iškyla problemų.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18