Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

PRADĖTAS TYRIMAS DĖL VIAP REGLAMENTUOJANČIŲ TEISĖS AKTŲ

2011 10 21

Konkurencijos taryba spalio 20 d. priėmė nutarimą pradėti tyrimą dėl viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) teikimą elektros energetikos sektoriuje reglamentuojančių teisės aktų atitikties Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimams.

Tyrimas pradėtas gavus Lietuvos pramoninkų konfederacijos kreipimąsi į Konkurencijos tarybą dėl kai kurių Energetikos ministro įsakymų ir jų pagrindu priimtos Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos viešuosius interesus atitinkančių paslaugų skaičiavimo metodikos galimo prieštaravimo Konkurencijos įstatymui.

Nutarime pažymima, jog yra pagrindas įtarti, kad VIAP teikimą elektros energetikos sektoriuje reglamentuojančių teisės aktų nuostatos gali teikti privilegijas atskiriems ūkio subjektams ar jų grupėms, ir dėl jų atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Atkreipiame dėmesį, kad tyrimo pradėjimas nereiškia pripažinimo, jog nagrinėjami teisės aktai galimai pažeidžia Konkurencijos įstatymo nuostatas. Galutinės išvados bus pateiktos tik Konkurencijos tarybai atlikus išsamų tyrimą ir įvertinus, ar minėtais teisės aktais gali būti ribojama konkurencija.

Atstovė viešiesiems ryšiams