BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PRANEŠIMŲ APIE KONCENTRACIJĄ NAGRINĖJIMAS GALI TRUKTI ILGIAU

Karantino laikotarpiu Konkurencijos tarybai kyla sunkumų gaunant informacijos iš veiklą pristabdžiusio verslo, todėl institucija įspėja, kad jai gali tekti skirti daugiau laiko vykdant įstatymų numatytas funkcijas, ypač nagrinėjant koncentracijas.

Konkurencijos taryba prašo verslo įmonių ir jas konsultuojančių teisininkų įvertinti aplinkybes, kad karantino sąlygomis institucijai tapo sudėtingiau iš rinkos dalyvių surinkti informaciją, būtiną tiek vertinant gautus skundus, tiek nagrinėjant pranešimus apie koncentracijas. Kai kurios bendrovės nurodo negalinčios pateikti institucijai prašomos informacijos dėl laikinai sustabdytos veiklos, todėl prašo informacijos teikimo terminus atidėti, kol šalyje bus atšauktas karantinas.

Konkurencijos taryba atkreipia rinkos dalyvių dėmesį, kad jos galimybės atidėti iš verslo prašomos informacijos pateikimo terminus yra ribotos, ypač nagrinėjant pranešimus apie koncentraciją. Vertinant, ar dėl būsimo susijungimo rinkoje neatsiras reikšmingų konkurencijos suvaržymų, negalėjimas laiku surinkti papildomos informacijos gali gerokai apsunkinti koncentracijos nagrinėjimo procesus.

Nagrinėdama pranešimus apie koncentraciją Konkurencijos taryba vertina, ar dėl įmonių koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba reikšmingai apribota konkurencija atitinkamose rinkose.  Toks koncentracijos poveikio konkurencijai vertinimas tam tikrais atvejais reikalauja itin išsamios rinkos analizės, kuri atliekama apklausiant rinkos dalyvius, konkurentus, pirkėjus ir tiekėjus. Koncentracijos nagrinėjimo metu taip pat atsižvelgiama į įvairias kitas aplinkybes, kurios yra reikšmingos koncentracijos poveikio konkurencijai atitinkamose rinkose įvertinimui, įskaitant rinkos struktūros, pirkėjų įtakos, potencialaus naujo konkurento atėjimo galimybių ir kitų reikšmingų aplinkybių vertinimą.

Kadangi atitinkamos koncentracijos nagrinėjimą Konkurencijos taryba pradeda tik gavusi teisės aktų reikalavimus atitinkantį pranešimą, įmonės, planuodamos sandorį ir vertindamos galimas koncentracijos pasekmes konkurencijai šiuo laikotarpiu, turėtų ypač atidžiai įsivertinti, ar jos pajėgs užtikrinti sklandų įsitraukimo į sandorio nagrinėjimą procesą.

Konkurencijos taryba yra pasiruošusi dėti pastangas kuo skubiau išnagrinėti pranešimus apie sandorius, kurių verslas šiuo metu negali atidėti, tačiau institucija prašo verslo atstovų atkreipti dėmesį į galinčius kilti sunkumus, ypač tais atvejais, kai pranešimo apie koncentraciją vertinimas galėtų pareikalauti išsamios koncentracijos analizės ir papildomų laiko sąnaudų.

Atnaujinta: 2020 04 14