Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

PRANEŠTI APIE KARTELIUS GALIMA PAPRASTAI, GREITAI IR ANONIMIŠKAI

2019 07 23
Pranešk mums5.jpg

Asmenys, turintys duomenų apie galimus kartelinius susitarimus, informaciją Konkurencijos tarybai galės pateikti ir institucijos svetainėje, kur tereiks užpildyti specialią pranešimo formą.

Konkurencijos tarybos darbo patirtis liudija, kad karteliniai susitarimai paprastai sudaromi slaptai, o įrodymai neretai būna fragmentiški ir pavieniai. Todėl asmenų ir rinkos dalyvių įžvalgos bei informacija apie galimus konkurenciją ribojančius susitarimus gali padėti institucijos ekspertams greičiau išaiškinti kartelius, o pažeidėjus – patraukti atsakomybėn.

Siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas asmenims pranešti apie įtariamus pažeidimus ir užtikrinti pareiškėjų anonimiškumą, Konkurencijos taryba savo svetainėje įdiegė sistemą, leidžiančią perduoti informaciją itin paprastai ir greitai. Pareiškėjų prašoma nurodyti pažeidimo pobūdį, su pažeidimu susijusias aplinkybes, įtariamus ūkio subjektus ir, jei turi, pridėti susijusius dokumentus. 

Gautus duomenis, priklausomai nuo jų pobūdžio, Konkurencijos taryba naudos arba tiesiogiai kaip įrodymus dėl galimo konkurencijos ribojimo, arba kaip įžvalgas, kurios ekspertams leis detaliau vertinti situaciją tam tikroje rinkoje.

Jei Konkurencijos taryba, remdamasi pateiktais įrodymais, nustatytų kartelį, informaciją pateikęs fizinis asmuo galėtų gauti piniginę išmoką, kuri, kaip numato Konkurencijos įstatymas, siektų 1 proc. paskirtų baudų – iki 100 tūkst. eurų, – tokia galimybe norintis pasinaudoti pranešėjas formoje turėtų nurodyti savo kontaktinius duomenis, kad vėliau būtų galima su juo susisiekti. Tokiu atveju susisiekti su pareiškėjais gali tekti ir informaciją analizuojantiems Konkurencijos tarybos ekspertams, jeigu šiems kiltų papildomų klausimų ar neaiškumų. Institucija užtikrina, kad pareiškėjų tapatybė, jų prašymu, nebus atskleidžiama tretiesiems asmenims, įskaitant ir ūkio subjektus, kurie įtariami pažeidę įstatymą.

Informaciją apie įtariamą draudžiamą susitarimą Konkurencijos tarybos svetainėje galima pateikti ir anonimiškai. Taip pat informacijos laukiama el. paštu praneskmums@kt.gov.lt, paštu Jogailos g. 14, Vilnius ir telefonais: 85 260 8879; 85 262 9840.

Primename, kad įmonėms, dalyvavusioms sudarant kartelius, gresia baudos iki 10 proc. bendrųjų metinių pajamų, o įmonių vadovams, prisidėjusiems prie tokio susitarimo sudarymo, – draudimas nuo 3 iki 5 metų eiti vadovaujančias pareigas ir bauda iki 14 480 Eur.