BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PRIIMTA NAUJA PAAIŠKINIMŲ DĖL ATITINKAMOS RINKOS APIBRĖŽIMO REDAKCIJA

Konkurencijos taryba patvirtino naują Paaiškinimų dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo redakciją.

Paaiškinimai dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo atnaujinti atsižvelgus į Europos Komisijos dokumentus, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo ir Lietuvos nacionalinių teismų praktiką, taip pat – kitų šalių konkurencijos teisę bei patirtį taikant Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) nuostatas. Galutinis dokumentas parengtas įvertinus ir suinteresuotų asmenų pateiktas pastabas bei pasiūlymus (1.1 MB ).

Dokumente pateikti pagrindiniai principai ir kriterijai, kuriais vadovaudamasi Konkurencijos taryba apibrėžia atitinkamą rinką, taikydama Konkurencijos įstatymą ir SESV 101 bei 102 straipsnį, įskaitant teisės normas, reglamentuojančias draudžiamus susitarimus, piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi ir koncentracijos priežiūrą. Paaiškinimais taip pat gali vadovautis ūkio subjektai, patys apibrėždami rinką, nustatydami savo užimamą rinkos dalį ir vertindami atitiktį Konkurencijos įstatymo reikalavimams.

Paaiškinimais dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo siekiama padėti ūkio subjektams geriau suprasti, kokią informaciją Konkurencijos taryba laiko svarbia, apibrėždama atitinkamą rinką. Dažnai ši informacija nulemia, kaip bus vertinamas vienas ar kitas galimas konkurencijos ribojimo atvejis.

Atnaujinta Paaiškinimų dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo redakcija įsigalios 2020 m. sausio 1 d.

Atnaujinta: 2019 12 05