BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRIIMTAS LATVIJOS MIELIŲ GAMINTOJO ĮSIPAREIGOJIMAS

2001 07 16

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė Latvijos Respublikos presuotų kepimo mielių gamintojo - AS „Rigas Raugs“ - įsipareigojimą dėl jų produkcijos eksporto į Lietuvos muitų teritoriją minimalios kainos, o dempingo tyrimą baigė. Nutarimas, kuris įsigalios jį paskelbus „Valstybės žinių“ priede „Informacinai pranešimai“, nustato į Lietuvą importuojamų Latvijoje pagamintų presuotų kepimo mielių dempingo skirtumą.

Tyrimas dėl į Lietuvą iš Latvijos dempingo kainomis įvežamų presuotų kepimo mielių buvo pradėtas vienintelės Lietuvoje presuotų kepimo mielių gamintojos AB „Sema“, esančios Panevėžyje, prašymu. Bendrovė pateikė įrodymų dėl jos patiriamos žalos ir prarandamos vidaus rinkos dėl to, kad Latvijos presuotų kepimo mielių gamintojas savo produkciją Lietuvoje pardavinėja dempingo kainomis. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo 1998 m. importuojamos iš Latvijos minėtos prekės apimtys ir kainos turėjo neigiamą poveikį AB „Sema“ pagamintų mielių pardavimo kiekiui ir kainoms. Bendrovė buvo priversta mažinti gamybą, todėl gamybiniai pajėgumai panaudojami nevisiškai, darbo užimtumas nuolatos mažėja, o tai nepalankiai veikia visą vietinio gamintojo ūkinę veiklą ir finansinius rezultatus. AB „Sema“ patiria žalą ne vien dėl latviškų presuotų kepimo mielių dempingo. Į Lietuvą mielės tyrimo laikotarpiu buvo importuojamos iš Prancūzijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, o pastaruoju metu - ir iš Italijos. Tuo tarpu AB „Sema“ eksportuoti presuotų kepimo mielių į Vakarų šalių rinkas neturi galimybių dėl perprodukcijos šiose rinkose ir dėl produkto specifikos ( greitai gendantis). Eksportuoti mieles į NVS šalis neapsimoka dėl žemų kainų ir nepatikimų atsiskaitymų. Kita vertus, AB „Sema“ patiria žalą ir dėl to, kad negali Lietuvos rinkoje konkuruoti su importuojama produkcija dėl palyginti didelių savo gamybos kaštų.

Šiemet birželį Konkurencijos taryboje Latvijos gamintojo prašymu įvyko suinteresuotų šalių konsultacijos. Jų metu buvo aptarta galimybė priimti Latvijos gamintojo įsipareigojimą dėl mielių eksporto minimalios kainos. Konkurencijos tarybai pasiūlius konkretų presuotų kepimo mielių minimalios eksporto kainos dydį, AS „Rigas Raugs“ įsipareigojo padidinti eksporto į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją kainą iki pasiūlyto minimalios kainos dydžio. Šios kainos dydis nustatytas atsižvelgus į apskaičiuotą dempingo skirtumą ir dabartinę padėtį presuotų kepimo mielių rinkoje. Kadangi presuotų kepimo mielių dempingo skirtumas yra galutinai nustatytas ir įsipareigojimas dėl jų eksporto į Lietuvos muitų teritoriją minimalios kainos patvirtintas, antidempingo muitas nebus taikomas.

Konkurencijos tarybos nuomone, minėtas Latvijos gamintojo įsipareigojimas turėtų sumažinti AB „Sema“ patiriamą žalą dėl pigių iš Latvijos importuojamų presuotų kepimo mielių bei palikti galimybę latviams konkuruoti savo produkcija su Estijos, Vokietijos, Lenkijos ir kitų šalių presuotų kepimo mielių eksportuotojais.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 17