BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PRIIMTI NUTARIMAI DĖL LEIDIMŲ VYKDYTI KONCENTRACIJĄ

2002 12 12

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo pateiktus prašymus dėl leidimų vykdyti koncentraciją ir priėmė nutarimus.

DUOTAS LEIDIMAS KONSORCIUMUI

Išnagrinėjusi 2002 m. lapkričio 29 d. gautą pranešimą apie koncentraciją OAO „Gazprom“ , UAB „Dujotekana“ ir „Clement Power Venture Inc.“ konsorciumui įsigyjant AB „Kauno energija“ turto dalį, Konkurencijos taryba nutarė leisti vykdyti šią koncentraciją pagal pateiktą pranešimą. Koncentracija vykdoma dėl AB „Kauno energija“ paskelbto Kauno elektrinės turto komplekso pirkimo- pardavimo konkurso, kuriam geriausius pasiūlymus pateikusiu investuotoju buvo pripažintas minimas konsorciumas. Įvykdžius Kauno elektrinės pirkimo-pardavimo sutartį, pasikeis elektrinės savininkas ir bus iš esmės atskirtos šilumos gamintojo ir šilumos tiekėjo funkcijos.

Po koncentracijos pradėjus funkcionuoti naujai įsteigtai bendrovei - UAB „Kauno termofikacijos elektrinė“ - ji ir koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai ( OAO „Gazprom“- UAB „Dujotekana“, AB „Kauno energija“ ) vykdys ūkinę veiklą rinkose, susijusiose vertikalaus pobūdžio santykiais. Konkurencijos taryba nustatė, kad OAO „Gazprom“, UAB „Dujotekana“ ir „Clement Power Venture Inc.“ konsorciumo vykdoma vertikali koncentracija nekeičia koncentracijos laipsnio atitinkamose rinkose, dėl to dominuojanti padėtis nebus sukurta ir sustiprinta ir itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

BENDROVIŲ JUNGIMASIS ITIN NEAPRIBOS KONKURENCIJOS

Nutarta leisti JAV farmacijos bendrovėms „ Pfizer Inc.“ ir „Pharmacia Corporation“ vykdyti koncentraciją pagal pateiktą pranešimą „Pfizer Inc.“ įsigyjant „Pharmacia Corporation“. Tarp minimų JAV farmacijos bendrovių 2002 m. liepos mėn. buvo sudaryta sutartis ir susijungimo planas, o visas sandorio užbaigimas priklausys, be kitų sąlygų, ir nuo JAV federalinės prekybos komisijos bei Europos Komisijos leidimų. Lietuvoje šios farmacijos bendrovės turi savo atstovybes.

Kadangi šių bendrovių pajamos Lietuvos prekių rinkose viršija Konkurencijos įstatyme nustatytus koncentracijos kontrolės kriterijus, leidimo koncentracijai buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą.

Nutarime konstatuota, kad „Pfizer Inc.“ vykdoma koncentracija keičia koncentracijos laipsnį atitinkamose vaistų rinkose ir veterinarinių vaistų rinkose, tačiau dominuojanti padėtis nebus sukurta ir sustiprinta ir itin apribota konkurencija šiose rinkose.

UAB „SAMPO BANKAS“ GALĖS DIDINTI AKCIJŲ PAKETUS

Posėdyje priimtas nutarimas leisti UAB „Sampo bankas“ vykdyti koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Vilniaus mėsos kombinatas“ ir iki 100 proc. UAB „Šaltuva“ akcijų paketus pagal pateiktą pranešimą. Konkurencijos taryba nustatė, kad numatoma koncentracija nesukurs ir nesustiprins dominuojančios padėties ir dėl to nebus itin apribojama konkurencija atitinkamose prekių rinkose.

2002 m. balandžio mėn. Konkurencijos taryba buvo leidusi UAB „Sampo bankas“ įsigyti 33,42 proc. AB „Vilniaus mėsos kombinatas“ akcijų paketą. UAB „Šaltuva“, kurią bankas nori įsigyti, yra įsteigta kaip didmeninės prekybos įmonė, aptarnaujanti AB „Vilniaus mėsos kombinatas“.

Koncentracijos tikslingumą jos dalyviai nurodo kaip galimybę geriau kontroliuoti bendrovių veiklą ir finansinę padėtį.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 15