Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRIIMTOS KONKURENCIJOS ĮSTATYMO PATAISOS

glasses.jpg

Šiandien Seimas pritarė Konkurencijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama padaryti šio įstatymo priežiūrą kuo efektyvesnę. Tarp svarbiausių naujovių – įteisinta galimybė išmokėti premijas asmenims, pranešusiems Konkurencijos tarybai apie konkurenciją ribojančius susitarimus.

Konkurencijos įstatymo pataisos numato galimybę skirti išmokas asmenims, pranešusiems apie konkurenciją ribojančius susitarimus, ir užtikrinti jų tapatybės apsaugą. Tokiems asmenims už suteiktą vertingą informaciją Konkurencijos taryba išmokėtų vienkartinę piniginę išmoką, kuri galėtų sudaryti 1 proc. nuo pažeidėjams paskirtų baudų (ne mažiau kaip 1000 eurų ir ne daugiau kaip 100 tūkst. eurų).

Tikimasi, kad tokia galimybė paskatins fizinius asmenis pranešti Konkurencijos tarybai apie įstatymo pažeidimus. Institucijos darbo patirtis rodo, kad draudžiamų susitarimų schemos sudėtingėja, o šiuos pažeidimus darantys ūkio subjektai deda dideles pastangas, kad juos nuslėptų, todėl tokių ūkio subjektų darbuotojai ar kiti apie šiuos pažeidimus žinantys asmenys tampa svarbiu informacijos šaltiniu konkurencijos priežiūros institucijoms tiriant konkurencijos teisės pažeidimus.

Vienkartinė išmoka nebūtų skiriama asmenims, kurie įrodymus gavo dėl įvykdytos nusikalstamos veiklos arba atliekant pareigas teisėsaugos institucijose. Jeigu sumokėjus premiją paaiškėtų, kad įrodymai buvo gauti dėl įvykdytos nusikalstamos veiklos, išmoka turės būti grąžinta.

Taip pat įstatyme įteisintos vienkartinės ir periodinės baudos už įvairius procedūrinius pažeidimus. Be to, institucija, atlikdama tyrimus, galės gauti paaiškinimus iš platesnio subjektų rato.

Dar viena naujovė – siekiant, kad būtų nutrauktas Konkurencijos įstatymo pažeidimas, įteisinta galimybė įpareigoti konkurenciją ribojusį ūkio subjektą pakeisti struktūrą, pavyzdžiui, parduodant dalį įmonės.

Konkurencijos tarybai taip pat suteikiama teisė vykdyti stebėseną, kaip įgyvendinami Konkurencijos tarybos valstybės institucijoms teikti pasiūlymai ir išvados.

Šios ir kitos Konkurencijos įstatymo pataisos įsigalios nuo liepos 1 d.