BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

PRIIMTOS KONKURENCIJOS ĮSTATYMO PATAISOS

Šiandien Seimas pritarė Konkurencijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas veiksmingesniam konkurencijos ir valstybės pagalbos taisyklių taikymui Lietuvoje. Tarp svarbiausių naujovių – reglamentuotas neteisėtos ir (arba) su ES vidaus rinka nesuderinamos valstybės pagalbos susigrąžinimas.

Konkurencijos įstatymo pataisos numato visų pagalbos teikėjų pareigą pagalbos priemones derinti su Konkurencijos taryba Vyriausybės nustatyta tvarka, tokiu būdu mažinant neteisėtos ir (arba) su ES vidaus rinka nesuderinamos pagalbos suteikimo tikimybę savivaldybių lygmenyje. Įstatymo pakeitimu taip pat reglamentuojami pagalbos teikėjų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos veiksmai, kurių turi būti imtasi paaiškėjus, kad buvo suteikta neteisėta pagalba. Siekiant aiškesnio reglamentavimo, teisės akte patikslintos ir Konkurencijos tarybos pirmininko funkcijos.

Dar viena įstatymo naujovė – nuo šiol Konkurencijos taryba turės būti informuojama ne tik apie atvejus, kai Lietuvos teismai taiko konkurencijos pažeidimų draudimus nustatančias Sutarties dėl ES veikimo nuostatas, bet ir kai taikomas vien Konkurencijos įstatymas. Atitinkamai pataisomis įtvirtinta nuostata, kad teismo sprendimo, priimto taikant Konkurencijos įstatymą, nuorašas nedelsiant po jo paskelbimo būtų išsiunčiamas Konkurencijos tarybai.

Dalis pataisų įsigalioja nuo 2023 m. rugsėjo 1 d., kita dalis – nuo 2024 m. sausio 12 d.

Atnaujinta: 2023 06 08