Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRITARTA NUMATOMAI TEIKTI VALSTYBĖS PAGALBAI AB „SPARTA“

2002 12 05

Konkurencijos taryba, posėdyje apsvarsčiusi Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktą pranešimą apie valstybės pagalbą AB „Sparta“, nutarė pritarti numatomai teikti valstybės pagalbai. Nutarime konstatuota, kad ši teiktina pagalba atitinka Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo reikalavimus. Vertindama valstybės pagalbą, numatytą suteikti AB „Sparta“, Konkurencijos taryba visapusiškai išanalizavo, ar ją suteikus bus atkurtas ilgalaikis įmonės mokumas, koks bus valstybės pagalbos poveikis konkurencijai ir koks bus valstybės pagalbos gavėjo indėlis.

Pagal Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktą pranešimą valstybės pagalbą numatoma teikti vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymu ir Finansų ministro įsakymu patvirtinta atleidimo nuo skaičiuojamų (priskaičiuotų) delspinigių ar jų dalies ir (ar) indeksuotų nesumokėtų įmokų į valstybės biudžetą sumos ar jos dalies tvarka. AB „Sparta“ delspinigiai buvo priskaičiuoti 1996-2000 metais dėl nustatytu laiku nesumokėtų fizinių asmenų pajamų mokesčio. Šiuo metu ekonominių sunkumų turinti įmonė yra parengusi verslo planą, kurio priemones įgyvendinus numatoma iš esmės pagerinti AB „Sparta“ finansinę būklę. Atleidus bendrovę nuo 2,6 mln. litų delspinigių mokėjimo, taip pat įvertinus jai jau suteiktą valstybės pagalbą, tikėtina, kad AB „Sparta“ galės sėkmingai įgyvendinti verslo planą, parengtą 2002 - 2006 metams. Atsižvelgus į ekonominių sunkumų atsiradimą bendrovėje sąlygojusias priežastis, taip pat į esamas finansines galimybes bei situacijos rinkoje prognozes, verslo plane yra numatytos AB „Sparta“ mokumą atkuriančios priemonės. Bendrovės finansinės būklės stabilizavimo priemonės yra susietos su numatomu išlaidų padengimu iš atitinkamų finansavimo šaltinių. Bendrovės verslo plane numatytos investicijos, kurios būtinos, kad būtų atkurtas ilgalaikis bendrovės mokumas, kaip ir yra numatyta Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatyme. Tikėtina, kad įgyvendinusi numatytas pertvarkymo priemones AB „Sparta“ galės konkuruoti be valstybės paramos.

Atstovė viešiesiems ryšiams