BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


PRITARTA VALSTYBĖS PAGALBAI AB „JIESIA“

2004 04 08

Konkurencijos taryba posėdyje nutarė pritarti valstybės pagalbai, kuri numatoma teikti dailiosios keramikos ir porceliano akcinei bendrovei „Jiesia“. Valstybės pagalba šiai bendrovei bus teikiama pagal Finansų ministerijos pranešime nurodytas finansines priemones, susijusias su valstybės institucijų reikalavimų vykdymu,- t.y. bendrovės skolų valstybės institucijoms nurašymu ir likusios skolos dalies grąžinimo terminų atidėjimu. Kaip nurodyta Finansų ministerijos pateiktoje medžiagoje, AB „Jiesia“ įsipareigojimai kreditoriams šiuo metu sudaro daugiau kaip 40 mln. litų.

Priimdama nutarimą dėl pritarimo valstybės pagalbai šiai bendrovei, Konkurencijos taryba atsižvelgė į dailiosios keramikos ir porceliano gamybos bendrovės „Jiesia“ verslo plane numatytas priemones, leisiančias pagerinti finansinę bendrovės būklę. Šis valstybės pagalbos teikimo atvejis buvo nagrinėjamas ilgiau, kadangi bendrovei, kuriai yra paskelbtas bankrotas, siūloma teikti labai svarią paramą. Detaliai išanalizuotas AB „Jiesia“ naujai parengtas veiklos atgaivinimo - verslo planas, kuris apima 2004-2007 m. laikotarpį. Konstatuota, kad verslo plane yra nurodytos ne vien ilgalaikių finansinių įsipareigojimų pertvarkymo, bet ir bendrovės veiklos pertvarkymo priemonės, o taip pat ir investicijos. Bendrovės tolesnės veiklos strategija bus skirta produkcijos kokybei gerinti, gamybos išlaidoms mažinti, pardavimams didinti, taip pat pertvarkyti bendrovės valdymą ir kt. Šios ir kitos numatytos priemonės sudaro prielaidas bendrovės ilgalaikiam mokumui (gyvybingumui) atkurti, jeigu bendrovė sugebės sėkmingai įgyvendinti atgaivinimo-verslo plane numatytas pertvarkymo priemones.

Konkurencijos taryba, įvertinusi AB „Jiesia“ pagal Finansų ministerijos pranešimą numatomą teikti valstybės pagalbą, nustatė, kad ji atitinka Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo reikalavimus.

PRITARTA VALSTYBĖS PAGALBAI MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR TECHNOLOGINĖS PLĖTROS SKATINIMUI

Priimtas nutarimas pritarti valstybės pagalbai pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos valstybės pagalbos schemą „ Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros skatinimas“. Kaip nurodyta Ūkio ministerijos pateiktame pranešime, parama būtų teikiama subsidijų forma iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinio bendrojo finansavimo lėšų. 2004-2006 m. laikotarpiu pagal schemą planuojama paremti apie 20 projektų ir sumokėti 35,6 mln. litų. Numatyta remti tik tas veiklas, kurios susijusios su taikomaisiais moksliniais tyrimais ir technologine plėtra.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 04 27