Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


REGIONINĖ KONKURENCIJOS KONFERENCIJA - AKTUALI, IŠSKIRTINĖ, AKADEMIŠKESNĖ

2011 09 28

Regioninę konkurencijos konferenciją, kuri rengiama jau aštuntą kartą, rugsėjo 29 dieną Vilniaus universiteto Mažojoje auloje sveikinimo žodžiais pradės Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Tai, kad konferencija šiemet rengiama pasitelkus ir akademinę bendruomenę, nėra atsitiktinis dalykas – konkurencijos teisės įgyvendinimas tampa vis aktualesnis visuomenei. Dėl šios priežasties kasmet plečiasi ir regioninių konkurencijos konferencijų dalyvių sudėtis. Šiais metais drauge su Baltijos regiono šalių konkurencijos institucijų – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos atstovais pranešimus perskaitys, sukaupta patirtimi keisis ir diskutuos kviestiniai konferencijos svečiai - Jungtinės Karalystės sąžiningos prekybos tarnybos vadovaujantys darbuotojai bei Vilniaus universiteto lektoriai.

Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas akcentuoja, kad konferencijos pranešimų temos yra reikšmingos skirtingiems subjektams, taikantiems konkurencijos teisę – nacionalinėms konkurencijos tarnyboms, advokatų kontoroms, teismams, valstybinėms ar privačioms bendrovėms, todėl dalyvauti konferencijoje ir išgirsti pranešimus norinčių buvo nemažai. Temos, kurios bus nagrinėjamos konferencijoje: prioritetų nustatymas, ūkio subjektų vadovų asmeninė atsakomybė, konkurencijos kultūros sklaida ir konkurencijos taisyklių laikymasis.

„Nacionalinėms konkurencijos institucijoms yra labai svarbu tarp atliekamų tyrimų pirmenybę suteikti tiems, kurie kelia daugiausia problemų ir gali daryti didžiausią žalą vartotojams. Neatsitiktinai Lietuvos Respublikos Prezidentė, neseniai teikdama Konkurencijos įstatymo pataisas, mūsų tarybos veiklos prioritetu nurodė viešojo intereso gynimą, pirmiausia ištiriant kartelinius susitarimus. Vienas iš svarbiausių konferencijos pirmosios plenarinės sesijos klausimų kaip tik ir bus veiklos prioritetų aptarimas, siekiant pasidalinti patirtimi su kolegomis, kurie turi sukaupę didesnės patirties nustatydami savo veiklos prioritetus“, - pažymi Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, šioje sesijoje kartu su Suomijos, Lenkijos ir Švedijos konkurencijos institucijų atstovais perskaitysiantis pranešimą.

Labai svarbus vaidmuo užtikrinant, kad įmonės laikytųsi konkurencijos teisės reikalavimų tenka įmonių vadovams, todėl daugelyje šalių įmonių vadovams kaip fiziniams asmenims yra numatytos sankcijos už konkurencijos teisės pažeidimus. Konferencijos metu bus diskutuojama, kokias priemones konkurencijos institucijos turėtų taikyti, kad įmonių vadovai būtų atgrasomi nuo konkurencijos teisės pažeidimų.

Konkurencijos teisės reikalavimų privalo laikytis visi ūkio subjektai nepriklausomai nuo to, ar jie yra privatūs, ar viešieji. Siekiant išvengti konkurencijos teisės pažeidimų svarbu, kad visi rinkos dalyviai išmanytų konkurencijos taisykles ir jų laikytųsi. Konferencijoje bus pasikeista patirtimi, kaip konkurencijos kultūros sklaidą padaryti efektyvesne. Didelę patirtį šioje srityje yra sukaupusi Jungtinės Karalystės sąžiningos prekybos tarnyba, kurios atstovai yra vieni iš Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos visuomeninių patarėjų.

Išsami 8-osios regioninės konkurencijos konferencijos darbotvarkė-http://www.konkuren.lt/naujienos/Darbotvarke_09-29.pdf

Atstovė viešiesiems ryšiams