BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

REKLAMOSE BŪTINA NURODYTI PARDUODAMO NEKILNOJAMOJO TURTO PASKIRTĮ

Konkurencijos taryba įspėjo nekilnojamojo turto (NT) pardavėjus, agentūras, brokerius, kad NT reklamose turi būti aiškiai ir tiksliai nurodoma siūlomų įsigyti patalpų bei statinių paskirtis. Nutylint ar nuslepiant tokią informaciją, kuri lemia vartotojo apsisprendimą dėl būsimo sandorio, gali būti pažeistas Reklamos įstatymas.

Konkurencijos ekspertai, vykdydami reklamos priežiūrą, pastebi, jog gana dažnai NT reklamose nurodoma, kad parduodami butai, būstai, apartamentai, tačiau nutylima siūlomų įsigyti patalpų bei statinio, kuriame yra parduodamos patalpos, paskirtis. NT pardavėjams, agentūroms ir brokeriams adresuotame Konkurencijos tarybos rašte akcentuojama, kad tokios informacijos pateikimas yra būtina sąlyga siekiant išvengti vartotojų galimo klaidinimo, nes priklausomai nuo patalpų bei statinio paskirties (gyvenamosios ar negyvenamosios) skiriasi kokybiniai ir techniniai jų reikalavimai, pavyzdžiui, gyvenamosios paskirties patalpoms taikomi griežtesni apšvietimo, triukšmo izoliacijos reikalavimai.

NT reklamose būtina aiškiai ir tiksliai įvardinti siūlomų įsigyti patalpų ir statinių paskirtį taip, kaip nurodyta statybą leidžiančiame dokumente arba nekilnojamojo turto registre.

Erika Lukšė, Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo skyriaus vedėja

NT pardavėjai, agentūros, brokeriai prašomi iki 2017 m. lapkričio 3 d. informuoti Konkurencijos tarybą apie sprendimus, kurių imtasi arba ketinama imtis, kad būtų išvengta galimo vartotojų klaidinimo.

E. Lukšė priminė, kad už galimai klaidinančios reklamos skleidimą atsakingas reklamos davėjas, pavyzdžiui, NT savininkas, asmuo, užsakantis tarpininkavimo paslaugas, parduodant NT, tačiau galimi atvejai, kai už reklamų skleidimą gali būti atsakingas ir reklamos paslaugų teikėjas, pavyzdžiui, asmuo, teikiantis reklamos skleidėjo ir tarpininko paslaugas (NT agentūra, brokeris).

Spalio pradžioje Konkurencijos taryba už klaidinančią reklamą (kai vartotojams pardavinėti ne butai, o negyvenamosios paskirties – viešbučio – patalpos) 8 688 Eur baudą skyrė ne tik bendrovei „Karolinos turas“, kuri buvo atsakinga už klaidinančios reklamos skleidimą kaip jos davėja, bet ir agentūrai „NT partneriai“, kaip reklamos paslaugų teikėjai, organizavusiai reklaminę kampaniją.

Atnaujinta: 2017 10 24