Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

REKLAMUODAMA PASLAUGAS BENDROVĖ „ŽVILGSNIS IŠ ARČIAU“ SKELBĖ KLAIDINANČIUS TEIGINIUS

2005 11 29

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo baigto tyrimo dėl UAB „Žvilgsnis iš arčiau“ veiksmų, internete reklamuojant savo paslaugas, išvadas ir priėmė nutarimą. Kai kurie bendrovės skelbti teiginiai pripažinti klaidinančia reklama. Už nustatytą Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimų pažeidimą UAB „Žvilgsnis iš arčiau“ paskirta 13 500 Lt piniginė bauda, bendrovė įpareigota nedelsiant nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą, o taip pat nustatyta tvarka paneigti skelbtus klaidinančius reklamos teiginius nurodytų interneto tinklalapių tituliniuose puslapiuose.

Tyrimas dėl galimai klaidinančios reklamos skelbimo buvo pradėtas pagal asociacijos Lietuvos antstolių rūmai pareiškimą. Atlikus tyrimą nustatyta, kad UAB „Žvilgsnis iš arčiau“, reklamuodama savo teikiamas paslaugas 2005 m. balandžio-spalio mėn. interneto tinklalapiuose www.zia.lt ir www.zvilgsnis.lt , nurodė, jog atlieka funkcijas, kurios įstatymų nustatyta tvarka yra priskirtos kitoms institucijoms. Savo interneto tinklalapiuose siūlydama paslaugas bendrovė naudojo tokius reklaminius teiginius: „<...>vykdo antstolių, kurie vykdo priverstinį išieškojimą, bankroto administratorių priežiūrą“ bei „<...> Skolos išieškojimo procese, jeigu nustatoma, jog skolą geriau išieškoti teisiniu keliu, tai pasiūlysime ją priteisti ir perduoti mūsų bendrovės Teisės departamento Antstolių skyriui, kuris be papildomų rūpesčių areštuos skolininkų turtą ir lėšas. Taip ne tik atgausite pinigus, bet ir lėšas išleistas skolų išieškojimui“. Taip reklamuodama paslaugas ir skelbdama, jog atlieka funkcijas, kurios įstatymų nustatyta tvarka paskirtos kitoms institucijoms - teismui ir Teisingumo ministerijai, UAB „Žvilgsnis iš arčiau“ kūrė kompleksines paslaugas teikiančios įmonės įvaizdį, o tai, Konkurencijos tarybos nuomone, klaidino vartotojus ir galėjo skatinti jų ekonominį elgesį užsakyti realiai teikiamas paslaugas.

Atstovė viešiesiems ryšiams