BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

RYTOJ - EUROPOS KONKURENCIJOS DIENA

2004 04 28

Rytoj, balandžio 29 - ąją, minima jau tradicine tampanti Europos konkurencijos diena. Šiemet svarbiausi jos renginiai vyks Dubline, kadangi dabar Airija pirmininkauja Europos Sąjungoje. Tiek ta proga Airijos sostinėje rengiamoje tarptautinėje konferencijoje, tiek kituose renginiuose daugiausia bus aiškinama apie naudą, kurią eiliniams Europos šalių vartotojams suteikia konkurencijos plėtojimas. Intensyvi konkurencija padeda ne tik stiprinti ekonomiką, siekti didesnio gamintojų produktyvumo ir aukštesnės produkcijos kokybės, bet taip pat ir geriau tenkinti vartotojų poreikius.

„Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba nuo gegužės 1-osios savo veikloje taip pat vadovausis Europos Sąjungos konkurencijos taisyklėmis, kurios bus pradėtos taikyti tiesiogiai“ ,- sako Konkurencijos tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas.

Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo pakeitimo ir papildymo, Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo pripažinimo netekusiu galios ir Civilinio proceso kodekso 1 straipsnio pakeitimo įstatymui. Šiomis Konkurencijos įstatymo pataisomis suvienodinamos dėl šio įstatymo pažeidimų atliekamų tyrimų ir bylų nagrinėjimo procedūros su naujuoju Europos Sąjungos Tarybos reglamentu bei taikomų sankcijų politika. Įgyvendinamos šio įstatymo nuostatos sudarys teisines prielaidas veiksmingai įgyvendinti konkurencijos politiką Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare bei prisiimti įsipareigojimus, susijusius su naryste ES. Konkurencijos įstatymas papildytas nuostatomis, kurios leis Konkurencijos tarybai dar veiksmingiau ginti sąžiningos konkurencijos laisvę.

2004 m. pirmąjį ketvirtį Konkurencijos taryba, vadovaudamasi Konkurencijos ir Reklamos įstatymų nuostatomis, pradėjo 26 naujus tyrimus. Pradėta nagrinėti 15 pranešimų dėl rinkos struktūrų koncentracijos; 4 nauji tyrimai pradėti dėl galimų Konkurencijos įstatymo straipsnių pažeidimų; 4 - dėl galimų Reklamos įstatymo pažeidimų; o 3 atvejais pradėti pranešimų apie numatomą teikti valstybės pagalbą vertinimai. Šiais metais išnagrinėta 17 ūkio subjektų pranešimų dėl koncentracijos ir duoti leidimai, kai kuriais atvejais ūkio subjektams nustačius koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus. Priimti du nutarimai, kuriais konstatuoti Reklamos įstatymo pažeidimai dėl klaidinančios ir neleistinos lyginamosios reklamos. Artimiausiu metu bus baigtas tyrimas ir Konkurencijos tarybai pateiktos išvados pagal alaus daryklų skundą dėl UAB „Švyturys- Utenos alus“ veiksmų, išnagrinėtas AB „Alita“ prašymas leisti įsigyti 100 proc. AB „Anykščių vynas“ akcijų ir kt.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 01 12