SAVIVALDYBĖMS TAIP PAT TURI RŪPĖTI KONKURENCIJA
Valdžios institucijos, tarp jų ir savivaldybės, turėtų rūpintis, kaip skatinti konkurenciją, ieškoti priežasčių, kas jai trukdo, ir jas šalinti. Veiksmingos konkurencijos teikiamą naudą Konkurencijos tarybos ekspertai aptarė kovo 22 d. Telšiuose vykusiame seminare.
Jau aštuntajame projekto #SuKonkurencijaPoLietuvą renginyje Konkurencijos tarybos darbuotojai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi su Telšių, Rietavo, Mažeikių ir Plungės rajono savivaldybių, joms priklausančių įmonių, privataus sektoriaus atstovais.
Seminaro dalyviams Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėja Justina Paulauskaitė aiškino, kodėl savivaldybėms yra naudinga laikytis konkurencijos principų, bei kokios problemos kyla, kai savivaldybė vienu metu yra taisykles rinkoje nustatantis ir per savo valdomą įmonę toje pačioje rinkoje veikiantis subjektas.
Valdžios institucijos turėtų rūpintis, kaip skatinti konkurenciją, ieškoti priežasčių, kas jai trukdo. Visi girdime, kad Lietuvoje nepakankamai skatinamas smulkusis ir vidutinis verslas, kad reikia siekti pritraukti investuotojus, kurie sukurs naujų darbo vietų, mokės mokesčius ir kitais būdais skatins ekonomikos augimą. Būtent savivaldybės ir turėtų rūpintis, kaip į miestus ir regionus pritraukti kuo daugiau investuotojų, o ne pačios imtis ūkinės veiklos tuose sektoriuose, kur paslaugas galėtų tekti privatus verslas.
Justina Paulauskaitė, Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėja
Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vedėjos pavaduotojas Daumantas Grikinis gausiai susirinkusiems verslininkams priminė, kokie verslo tarpusavio susitarimai yra draudžiami, kokią žalą jie daro tiek sąžiningai dirbantiems konkurentams, tiek vartotojams, tiek šalies ekonomikai. Daugiau informacijos apie kartelius viešuosiuose pirkimuose seminaro dalyviams pateikė Konkurencijos tarybos narė Jolanta Ivanauskienė. Apžvelgusi institucijos vykdytus tyrimus, J. Ivanauskienė pristatė pagrindinius požymius, pagal kuriuos perkančiosios organizacijos galėtų atpažinti galimus kartelius ir imtis priemonių išvengti žalingų pažeidimų.
Svarbiausius principus, kaip verslui, reklamuojančiam savo prekes ir paslaugas, neklaidinti vartotojų, pristatė Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo skyriaus specialistė Milda Kankevičiūtė, o Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Agnė Richard apžvelgė aktualiausius valstybės pagalbos klausimus ir konkurenciją ribojančių viešojo administravimo subjektų veiksmus.
Konkurencijos tarybos nariai taip pat susitiko su Telšių rajono savivaldybės vadovais, su kuriais aptarė konkurencijos aktualijas įvairiuose sektoriuose, ypač šilumos ūkyje.
Projekto #SuKonkurencijaPoLietuvą seminarai šiais metais dar vyks Klaipėdoje ir Vilniuje.