Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


SAVIVALDYBĖS SPRENDIMAS ĮSTEIGTI „VILNIUS VEŽA“ PAŽEIDŽIA SVARBIAUSIUS KONKURENCIJOS PRINCIPUS

2014 10 22

Šiandien Konkurencijos taryba priėmė nutarimą, kad Vilniaus m. savivaldybės sprendimas steigti VšĮ „Vilnius veža“ bei kiti savivaldybės sprendimai, palengvinę šiai įstaigai taksi paslaugų teikimo sąlygas rinkoje,  pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo panaikinti ar pakeisti sprendimus įsteigti taksi paslaugas teikiančią įmonę.

„Tenka tik apgailestauti, kad Vilniaus m. savivaldybė jau ne pirmąkart  tampa teisinio nihilizmo ir nepagarbos pamatiniams LR Konstitucijoje įtvirtintiems ekonominės veiklos principams pavyzdžiu.“  – sako Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja.

Konkurencijos tarybos vykdyto tyrimo metu buvo nustatyta, kad „Vilnius veža“ įsteigimui bei veiklai finansuoti iš Vilniaus m. savivaldybės biudžeto 2012-2014 m. buvo skirta mažiausiai 1 600 000 litų dotacijų.  Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad savivaldybė privilegijavo VšĮ „Vilnius veža“:  sudarė palankias sąlygas gauti taksi veiklai būtinus dokumentus, išsinuomoti patalpas, naudotis savivaldybės resursais, skleidė informaciją apie „Vilnius veža“ teikiamas paslaugas savivaldybės oficialioje interneto svetainėje, tarpininkavo „Vilnius veža“, skatindama kitus asmenis naudotis būtent šio ūkio subjekto paslaugomis.

 Vilniaus m. savivaldybė savo sprendimą steigti „Vilnius veža“ ne kartą viešai motyvavo poreikiu legalizuoti taksi verslą, paskatinti sąžiningą mokesčių mokėjimą, teikti kokybiškas paslaugas, pagerinti miesto ir šalies įvaizdį bei kitais gerais ketinimai. „Vilnius veža“ įstatuose nurodyta, kad viena iš įmonės veiklų – teikti taksi paslaugas žmonėms su negalia, tačiau Konkurencijos tarybos tyrimo metu buvo nustatyta, kad nei Vilniaus m. savivaldybė, nei „Vilnius veža“ neturi jokių duomenų apie neįgaliesiems suteiktas paslaugas, o „Vilnius veža“  net neturi automobilių, pritaikytų neįgaliesiems.

Įvertinus visas tyrimo metu surinktas aplinkybes, Konkurencijos taryba taip pat nustatė, kad „Vilnius veža“ steigimas bei įmonę privilegijuojantys sprendimai ne tik neišsprendė, bet ir negalėjo išspręsti  savivaldybės įvardintų problemų rinkoje. Konkurencijos tarybos nuomone, pati savivaldybė, kaip taksi paslaugų teikimą administruojanti institucija privalėjo nustatytas problemas  spręsti teisės aktuose reglamentuotais būdais, o ne steigdama dar vieną verslo subjektą ir taip konkurencingoje rinkoje. Savivaldybė savo sprendimais ir veiksmais „Vilnius veža“ sudarė gerokai palankesnes sąlygas veikti taksi rinkoje ir diskriminavo kitus konkuruojančius ūkio subjektus. Konkurencijos taryba taip pat nustatė, kad „Vilnius veža“ neteikia jokių išskirtinių paslaugų – rinkoje yra bent keletas dalyvių teikiančių tokį pat ar platesnį  paslaugų spektrą.

            Tyrimas dėl “Vilnius veža” steigimo jau aštuntasis, susijęs su Vilniaus m. savivaldybės veiksmais per pastaruosius  septynerius metus. Teismai patvirtino, kad dauguma 2007-2014 m. Konkurencijos tarybos nutarimų, susijusių su konkurenciją pažeidžiančiais Vilniaus m. savivaldybės sprendimais, buvo pagrįsti. 2013 m. net 7 iš 20 Konkurencijos tarybos vykdytų tyrimų buvo susiję su viešojo sektoriaus veikla.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai“.

Atstovė viešiesiems ryšiams