BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SAVIVALDYBIŲ NEPAGARBA TEISEI KAINUOJA BRANGIAI

2015 01 22

Šiandien Konkurencijos taryba nustatė, kad Joniškio raj. savivaldybė netinkamai įvykdė Konkurencijos tarybos įpareigojimą – nutraukti 2010 m. sudarytą sutartį su UAB „Joniškio komunalinis ūkis“ ir VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“.

Konkurencijos taryba 2012 m. balandžio 26 d. nutarimu konstatavo, kad savivaldybė sudariusi sutartį su UAB „Joniškio komunalinis ūkis“, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę panaikinti priimtus sprendimus, o konkurenciją ribojusią sutartį – nutraukti.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad Joniškio raj. savivaldybė 2010 m. pasirašytą sutartį nutraukė, tačiau neorganizuodama konkurso 2013 m. rugsėjo 18 d. su UAB „Joniškio komunalinis ūkis“ vėl pasirašė naują atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų teikimo sutartį. Vykdydama teisės aktuose numatytą pareigą, Konkurencijos taryba dėl įpareigojimo nevykdymo privalo kreiptis į apygardos administracinį teismą.

„Įstatymas įpareigoja Konkurencijos tarybą atlikti tyrimus dėl įpareigojimų nevykdymo, o nustačius įpareigojimo nevykdymą kreiptis į teismą. Šis tyrimas – jau šeštasis Konkurencijos tarybos tyrimas dėl įsipareigojimų nevykdymo per ketverius metus. Tai reiškia, kad Konkurencijos tarybos ekspertai, o vėliau teismai skiria daug brangaus laiko problemai, kurią išspręstų elementari viešųjų subjektų pagarba teisei. Viešųjų subjektų ir ypač savivaldybių nepagarba teisei, tiesiogiai susijusi ir su neefektyviu mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimu. Tikimės, kad jau nuo šiemet savivaldybėms laikytis konkurencijos teisės reikalavimų ir neprivilegijuoti savivaldybės įmonių, padės 2015 sausio 15 d. Konstitucinio Teismo nutarimas. Jame aiškiai pasakyta, kad sudarydamos viešųjų paslaugų tiekimo sutartis savivaldybės privalo gerbti sąžiningos konkurencijos principus.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos taryba pažymi, kad Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio 2 d. draudžia viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes.

Konkurencijos tarybos ekspertai yra parengę Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires (toliau – Gairės), kurios išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną (213.1 KB ), kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Konkurencijos tarybos ekspertai taip pat organizuoja Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių pristatymus. Gairės jau buvo pristatytos Kauno miesto ir rajono, Vilniaus rajono, Šiaulių krašto ir Klaipėdos miestų savivaldybių darbuotojams bei Lietuvos savivaldybių asociacijos nariams. 2015m. planuojami konkurencijos sklaidos renginiai dar bent keturiose Lietuvos savivaldybėse.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 23