BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ŠIAULIŲ BANKUI LEISTA ĮGYVENDINTI SANDORĮ

Konkurencijos taryba leido Šiaulių bankui netiesiogiai įsigyti bendrovės „Invalda INVL“ mažmeninius investicinių fondų valdymo ir pensijų fondų valdymo verslus Lietuvoje bei „INVL Life“ gyvybės draudimo verslą trijose Baltijos šalyse ir perimti vienvaldę šių verslų kontrolę. Taip pat duotas leidimas įsigyti „INVL Financial Advisors“ valdomą turtą.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. sausio 2 d. Pagal jį Šiaulių bankas ketina netiesiogiai per naujai steigiamą įmonę „SB Asset Management“ įsigyti „Invaldos INVL“ mažmeninius investicinių fondų valdymo ir pensijų fondų valdymo verslus Lietuvoje, be to, netiesiogiai per gyvybės draudimo bendrovę „SB draudimas“ įsigyti „INVL Life“ per Lietuvos, Latvijos ir Estijos filialus vykdomą gyvybės draudimo verslą. Kad būtų galima minėtus verslus valdyti ir administruoti, Šiaulių bankas planuoja įsigyti finansų maklerių įmonės „INVL Financial Advisors“ valdomą turtą, perimti darbuotojus, sutartis, verslo dokumentus ir kt.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Šiuo sandoriu Šiaulių bankas, teikiantis įvairias finansines paslaugas verslo ir privatiems subjektams, siekia įeiti į mažmenines pensijų fondų ir investicinių fondų valdymo rinkas. Su juo susijusi bendrovė „SB draudimas“, per kurią bankas planuoja netiesiogiai įgyti „INVL Life“, vykdo gyvybės ir investicinio draudimo veiklą. Kiti su banku susiję ūkio subjektai užsiima finansinių paslaugų teikimo ir kita komercinių paslaugų, nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo, nuomos ir eksploatavimo veikla, teikia finansinės išperkamosios nuomos paslaugas bei kt.

Po koncentracijos įgyvendinimo „Invaldai INVL“, kuri vykdo įvairią investicinę veiklą, atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko įstatinio kapitalo.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2023 02 01