Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖ NEPAGRĮSTAI DISKRIMINAVO NEPRIKLAUSOMUS ŠILUMOS GAMINTOJUS

2015 03 31

Šiandien Konkurencijos taryba nutarė, kad Šiaulių m. savivaldybės tarybos sprendimai užkirto kelią nepriklausomiems šilumos gamintojams patekti į Šiaulių miesto šilumos gamybos rinką ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį.

Konkurencijos taryba tyrimą dėl konkurenciją ribojančių Šiaulių m. tarybos sprendimų pradėjo gavusi UAB „GECO-Taika“ pranešimą.

Konkurencijos tarybos ekspertų vertinimu, Šiaulių m. savivaldybės tarybos sprendimai, sustabdę šilumos ūkio plėtrą iki Nacionalinės šilumos ūkio plėtros programos patvirtinimo, privilegijavo AB „Šiaulių energija“ ir  diskriminavo nepriklausomus šilumos gamintojus.

Konkurencijos tarybos neįtikino Šiaulių m. savivaldybės argumentai, kad konkurenciją ribojantys sprendimai buvo priimti, vykdant Lietuvos Respublikos įstatymus. Konkurencijos taryba pažymi, kad jokie šiuo metu galiojantys įstatymai, susiję su šilumos ūkiu, nenustato teisės savivaldybei priimti sprendimus, ribojančius nepriklausomų šilumos gamintojų patekimą į šilumos gamybos rinką. Dauguma jų kaip tik skatina konkurenciją šilumos gamybos srityje bei atitinka viešąjį interesą. Šių metų kovo 27 d. įsigaliojusi Nacionalinė šilumos ūkio plėtros programa taip pat skatina konkurenciją vartotojų naudai.

„Savivaldybių gan dažnai deklaruojamas siekis „apsaugoti vartotojus“, dažniausiai tėra prastai slepiama baimė įsileisti konkurenciją ten, kur dešimtmečius „karaliauja“ savivaldybės įmonės. Taip vartotojai yra „saugomi“ nuo konkurencijos teikiamos naudos, o neretai tik dotacijų dėka gyvuojančios savivaldybių įmonės – nuo bankroto.“ – primena Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos tarybos vertinimu, savivaldybės sprendimai sukūrė skirtingas konkurencijos sąlygas ūkio subjektams, norėjusiems dalyvauti Šiaulių miesto šilumos gamybos rinkoje ir panaikino konkurenciją joje. Dėl nepagrįsto Šiaulių m. savivaldybės delsimo ir Šilumos ūkio įstatymo bei Nacionalinės strategijos nuostatų nepaisymo, kai kurie nepriklausomi šilumos gamintojai buvo priversti stabdyti šilumos gamybos ir pardavimo Šiauliuose planus ir jau pradėtus veiksmus. Tuo tarpu savivaldybės valdoma AB „Šiaulių energija“ ir toliau turėjo galimybę aktyviai dalyvauti Šiaulių m. šilumos ūkio atnaujinimo procese. Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį ir į tai, kad skirtingų konkurencijos sąlygų šilumos gamybos rinkoje sudarymas negali būti pateisinamas investicijų grąža. Tai yra pažymėjęs ir Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas, nurodydamas, kad savivaldybės, spręsdamos investicijų grąžos klausimus, neturėtų sudaryti skirtingų konkurencijos sąlygų.

Konkurencijos taryba įpareigojo Šiaulių m. savivaldybę per vieną mėnesį nuo nutarimo paskelbimo panaikinti konkurenciją ribojančius Šiaulių m. savivaldybės tarybos sprendimus.

Konkurencijos tarybos nutarimas yra skelbiamas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.

Atstovė viešiesiems ryšiams