Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


SIŪLOMA ĮVERTINTI, AR ELEKTROS RINKOS LIBERALIZAVIMO TREČIOJO ETAPO ATIDĖJIMAS YRA PROPORCINGA PRIEMONĖ, REAGUOJANT Į SITUACIJĄ RINKOSE

light-bulb-lit-many-lights.jpg

Konkurencijos taryba laikosi nuomonės, kad sprendimas atidėti elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo terminą gali apsunkinti nepriklausomų elektros tiekėjų veiklą ir neigiamai paveikti konkurenciją.

Konkurencijos taryba, įvertinusi Energetikos ministerijos parengtus Elektros energetikos ir kitų įstatymų projektus, įžvelgia riziką, kad iki 2026 m. sausio 1 d. pailginus elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo terminą, gali padidėti neapibrėžtumas esamiems ir potencialiems nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams. Institucijos vertinimu, trečiojo etapo atidėjimas gali apsunkinti nepriklausomų elektros tiekėjų veiklą, nes juos, tikėtina, pasirinks mažesnis skaičius vartotojų, negu būtų buvę tuo atveju, jeigu minėtas etapas nebūtų atidėtas. Dėl tokių teisės aktų pakeitimų nepriklausomiems tiekėjams elektros energijos tiekimo veikla gali atrodyti mažiau patraukli, mažiau prognozuojama ir labiau rizikingesnė.

Konkurencijos taryba taip pat atkreipė Energetikos ministerijos dėmesį, kad bendrovei „Ignitis“, veikiančiai kaip nepriklausomas tiekėjas, gali būti sudaromos palankesnės sąlygos, palyginti su kitais konkuruojančiais nepriklausomais tiekėjais, nes „Ignitis“, kaip visuomeninio tiekėjo, veikla pratęsiama iki 2026 m. sausio 1 d.

„Tai gali sudaryti dar didesnį įspūdį vartotojams, kad bendrovė „Ignitis“ yra patikimesnis nepriklausomas tiekėjas negu jo konkurentai. Atitinkamai vartotojai būtų labiau linkę rinktis būtent „Ignitis“ kaip nepriklausomą elektros tiekėją“, – rašoma Konkurencijos tarybos rašte.

Visa tai, institucijos vertinimu, gali sumažinti paskatas naujiems nepriklausomiems tiekėjams pradėti verstis šia veikla, gali sumažėti ūkio subjektų skaičius atitinkamoje rinkoje, o konkurencija tarp jų – tapti mažiau veiksminga.

Kadangi siūlomas reguliavimas gali paveikti konkurenciją, Energetikos ministerijai rekomenduota atlikti teisės akto projekto poveikio konkurencijai vertinimą ir įvertinti, ar elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo atidėjimas yra proporcinga priemonė reaguojant į situaciją tarptautinėse ir regioninėse energijos išteklių rinkose bei Lietuvos mažmeninėje nepriklausomo elektros energijos tiekimo rinkoje, palyginti su galimu neigiamu poveikiu konkurencijai.

Panašų vertinimą Konkurencijos taryba buvo teikusi ir prieš metus, kai Vyriausybė svarstė klausimą atidėti liberalizavimo antrojo etapo terminą.