BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SOSTINĖS GIMNAZISTAI KONKURENCIJOS ŽINIOMIS VARŽĖSI PROTMŪŠYJE

Daugiau kaip pusmetį trukęs edukacinis projektas #KTeinaĮmokyklą kovo 29 d. užbaigtas konkurencijos žinių patikrinimo fiesta – protmūšiu. Jame iš 20-ies Vilniaus gimnazijų geriausiai pasirodė ir tris prizines vietas užėmė Vilniaus licėjaus, Jėzuitų ir Vytauto Didžiojo gimnazijų atstovai.

Protmūšį vedusi Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė džiaugėsi, kad institucijos inicijuotas projektas #KTeinaĮmokyklą sulaukė ypač didelio moksleivių ir jų mokytojų susidomėjimo. Konkurencijos ekspertai nuo 2017 m. rugsėjo iki 2018 m. kovo pabaigos vedė ekonomikos pamokas 21-oje sostinės gimnazijoje ir su daugiau nei 700 vyresnių klasių moksleivių diskutavo veiksmingos konkurencijos,  konkurenciją ribojančių susitarimų, klaidinančios reklamos temomis.

Šio projekto metu siekėme skleisti žinias apie konkurencijos kultūrą, ugdyti jaunosios kartos nepakantumą konkurencijos pažeidimams. Tačiau žinių gavome ir patys, nes suvokėme, kaip svarbu supažindinti jaunimą su valstybės institucijomis, jų veikla. Tas tiesioginis ryšys leido mums išgirsti nuomonę ir požiūrį jaunų žmonių, kurie jau domisi valstybės politiniu gyvenimu ir vertina priimamus sprendimus.

Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja

Per ekonomikos pamokas įgytas teorines ir praktines žinias ryžosi pasitikrinti 20-ties gimnazijų atstovai. Dar vieną komandą subūrė ir gimnazistus atlydėję mokytojai.

Renginio dalyvius sveikinęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, paklaustas apie tai, kaip jam, sulaukusiam 28-erių, pavyko užimti aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybėje, atviravo, kad viskas įvyko dėl konkurencijos: „Daug žmonių, iššūkių, su kuriais teko susidurti, vertė dirbti vis efektyviau ir siekti vis geresnių rezultatų. Tai atvedė mane į Vilniaus miesto savivaldybę, kur, pirmiausia, tapau miesto mero patarėju, o vėliau – administracijos direktoriumi“.

Daug žinių apie konkurencijos naudą turi sukaupę ir sostinės gimnazistai. Jiems puikiai sekėsi atsakinėti net ir į sudėtingus, ilgamečių konkurencijos ekspertų parengtus klausimus. Per protmūšį netgi prireikė papildomų klausimų raundo, nes trys gimnazijos – „Minties“, Pilaitės ir Vytauto Didžiojo – surinko po lygiai balų ir pretendavo užimti trečiąją vietą. Tiksliausią atsakymą pateikė Vytauto Didžiojo gimnazijos atstovai.

Geriausiai protmūšyje pasirodė Vilniaus licėjaus komanda, surinkusi 30 balų iš 41,5 galimo, antroji vieta atiteko Jėzuitų gimnazijos moksleiviams.

Už prasmingą renginį dėkojusi Vytauto Didžiojo ir Jėzuitų gimnazijos ekonomikos mokytoja Danutė Bareikienė pripažino, kad klausimai buvo įdomūs ir tikrai ne per paprasti.

„Mokiniai labai patenkinti turėję galimybę dalyvauti renginyje. Supratau, kad mokiniams trūksta tokių konkursų (ne olimpiadų), kurie yra neįpareigojantys, linksmi, neperspausti, kuriuose gali dalyvauti visi, bent kiek  besimokantys ir besidomintys”, – sakė protmūšio prizininkus išugdžiusi mokytoja.

Per protmūšį vyko ir geriausios projekto #KTeinaĮmokyklą metu moksleivių sukurtos pieštinės reklamos konkursas bei paroda. Konkurencijos tarybos „Facebook” puslapyje „Su konkurencija po Lietuvą” daugiausiai simpatijų pelnė Vilniaus Ozo gimnazijos moksleivių kurta greitojo maisto restoranų reklama.

Konkurencijos taryba dėkoja visiems gimnazistams ir jų mokytojams, o ypač – VGTU inžinerijos licėjui, kuris svetingai priėmė protmūšio dalyvius.

Atnaujinta: 2018 03 30