Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

SUDARIUS PALANKIAS SĄLYGAS KONKURENCIJAI LAIMI VARTOTOJAS

2014 10 24

Spalio 23 d. Konkurencijos taryba, kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu bei Ūkio ministerija diskutavo apskritojo stalo diskusijoje „Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio praktinis įgyvendinimas”.

Vien 2013 metais Konkurencijos taryba pradėjo 7 tyrimus dėl galimų Konkurencijos įstatymo 4 str. pažeidimų, todėl diskusijos metu buvo kalbama apie šio straipsnio taikymo problematiką, aptarti įstatymo pažeidimo padariniai bei prielaidos konkurencinei verslo aplinkai gerinti.

Diskusijoje pranešimus skaitė Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Lietuvos savivaldybių asociacijos Direktoriaus pavaduotojas Rimantas Čepas. Komentarus apie Konkurencijos įstatymo pateikė Seimo, akademinės bendruomenės, Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai.

 “Dominuojanti galvosena dažnai lemia viešųjų subjektų sprendimus, ribojančius konkurenciją, o kartu ir  vartotojų teisę rinktis.” - sakė Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė.  Ji taip pat pažymėjo, kad pagarba teisei – subrendusios demokratinės valstybės bruožas, tačiau kai kurie viešieji subjektai, deja, dažniau tampa teisinio nihilizmo pavyzdžiu.

Diskusijoje dalyvavo konkurencijos politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovai, konkurencijos teisės specialistai, savivaldybių asociacijos, viešųjų pirkimų tarnybos, verslo atstovai - savo kasdieninėje veikloje tiesiogiai susiduriantys su minėtais iššūkiais. Verslo atstovų bei Klaipėdos m. mero patarėjo S.Gentvilo pateikti pavyzdžiai patvirtino, kad sudarius palankias sąlygas konkurencijai visada laimi savivaldybių gyventojai: didėja paslaugų teikėjų pasirinkimas, jų paslaugų kokybė, mažėja kaina, o savivaldybė sutaupo biudžeto lėšas.

Diskusijos dalyviai taip pat kalbėjo apie tai, kaip užtikrinti KT nutarimų įgyvendinimą: kelti ieškinius dėl žalos atlyginimo, nustatyti  asmeninę atsakomybę savivaldybių  vadovams.

Konkurencijos taryba dar 2012 m. parengė Sprendimų poveikio konkurencijai gaires – rekomendacijas viešiesiems subjektams, kurios turėtų padėti užtikrinti veiksmingą konkurenciją, o taip pat nuolat organizuoja nemokamus mokymus.

Atstovė viešiesiems ryšiams