BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SULAIKYTI DU ĮMONIŲ VADOVAI BANDĘ PAPIRKTI KONKURENCIJOS TARYBOS DARBUOTOJĄ

2015 07 15

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai sulaikė du  įmonių vadovus ir savininkus, kurie bandė 14 000 eurų papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją.

Toks, Konkurencijos tarybos darbuotojo metiniam darbo užmokesčiui prilygstantis, kyšis buvo pasiūlytas už tai, kad atliekamas tyrimas būtų palankus draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtariamoms įmonėms. Už nustatytus konkurencijos pažeidimus įmonėms gresia rimtos sankcijos: bauda, galinti siekti 10 proc. bendrųjų metinių pajamų ir, sustabdytas Europos Sąjungos paramos lėšų išmokėjimas  (šiuo atveju – apie 174 000 eurų).

“Kaip institucijos vadovas, džiaugiuosi, kad Konkurencijos tarybos ekspertai yra ne tik puikūs konkurencijos teisės žinovai, bet ir sąžiningi žmonės. Tuo pačiu noriu priminti gerokai saugesnius būdus nei kyšio davimas išspręsti konkurencijos problemas: įmonė, pirmoji pranešusi apie konkurenciją ribojusius susitarimus, tikėtina, bus atleista nuo baudos arba bauda jai bus ženkliai sumažinta. Kviečiu visus ūkio subjektus, įtarusius konkurencijos pažeidimą, nedvejoti ir drąsiai kreiptis į Konkurencijos tarybą“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Kyšio davimas pareigūnui - korupcinė nusikalstama veika - buvo atskleista aktyviai ir betarpiškai bendradarbiaujant KT ir STT.

Šiuo metu vykstantį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja STT Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

STT, tirdama korupcinius nusikaltimus, dažnai gauna informacijos, kad įmonės siekdamos neteisėtai pasinaudoti ES parama, sudaro konkurenciją ribojančius susitarimus dėl kurių žalą patiria ir Lietuva, ir ES.

Šiais metais STT inicijavo Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, kurios leistų  kriminalinės žvalgybos metu surinktą informaciją panaudoti ir konkurencijos pažeidimų bylų tyrimui.

Konkurenciją ribojantys susitarimai varžo sąžiningų įmonių galimybes veiksmingai konkuruoti, o vartotojų  teisę pasirinkti. Konkurencijos taryba 2014 m. pradėjo mokymus Lietuvos regionuose. Šių mokymų tikslas – suteikti ūkio ir viešiesiems subjektams žinių apie tai, kaip atpažinti draudžiamus susitarimus viešuosiuose pirkimuose.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 01 12