Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


SUSITIKIME PREZIDENTŪROJE APTARTOS TEIKIAMOS ĮSTATYMŲ PATAISOS DIDINTI KONKURENCIJĄ

Prezidentūroje.jpg

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas susitikime su Prezidente Dalia Grybauskaite aptarė Seimui teikiamą keturių įstatymų paketą. Tikimasi, kad teisės aktų pataisos padės didinti sąžiningą konkurenciją, mažinti jo ribojimus, o tai turės tiesioginį poveikį prekių ir paslaugų kainų mažinimui.

Seimui bus siūloma keisti Reklamos, Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymus ir numatyti adekvačias bei atgrasančias baudas. Konkurencijos įstatymo pataisomis siekiama įtvirtinti nuostatas, kad pažeidėjai neišvengtų paskirtos baudos. Taip pat Prezidentė siūlo Teisėkūros pagrindų įstatyme aiškiai apibrėžti, kada teisės aktų projektų poveikio konkurencijai vertinimas yra privalomas dar ankstyvame teisėkūros etape.

Tokią būtinybę akcentavo ir Konkurencijos tarybos pirmininkas Š. Keserauskas. Institucijos atliekamų tyrimų statistika liudija, kad konkurenciją rinkoje gali reikšmingai apriboti ne tik ūkio subjektai, bet ir valstybė, nustatydama žaidimo taisykles. Šios gali sudaryti rinkoje diskriminacines sąlygas – neleisti ateiti naujiems žaidėjams arba apsunkinti galimybę vartotojui pasirinkti, iš ko pirkti.

Efektyviausiai valstybinio reguliavimo sukeliamas problemas galima išspręsti teisės akto projekto rengimo stadijoje. Šioje stadijoje teisės akto projekto rengėjas gali įvertinti įvairias reguliavimo alternatyvas ir pasirinkti tą, kuri pasiekia iškeltus tikslus kuo mažiau ribodama konkurenciją.

Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas

Plačiau apie įvykusį susitikimą ir įstatymų pakeitimų paketo siūlymus – Lietuvos Respublikos Prezidentūros pranešime spaudai.