BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SUSITIKIME SU ADVOKATAIS APTARTOS KONKURENCIJOS TARYBOS ŠVIEČIAMOSIOS VEIKLOS GALIMYBĖS

 

2024 02 09

Konkurencijos tarybos vadovai šiandien vykusiame susitikime su Advokatų tarybos konkurencijos teisės komiteto nariais aptarė institucijos šviečiamosios veiklos galimybes bei diskutavo apie šioje srityje verslo atstovams kylančius poreikius.

Institucijos atstovai pristatė pagrindinius principus, kuriais vadovaujamasi vykdant šviečiamąją veiklą. Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė pažymėjo, jog verslo atstovų konsultavimas bendrais konkurencijos taisyklių taikymo klausimais išlieka itin aktualus ir reikšmingas. Institucijos ekspertai teikia bendro pobūdžio informaciją apie konkurencijos teisės šaltiniuose įtvirtintą reglamentavimą, Konkurencijos tarybos praktiką, teismų sprendimus, rengia gaires, išaiškinimus, siunčia prevencinius raštus ir kt.

Kitų visuomenės grupių švietimas taip pat yra viena iš pagrindinių institucijos veiklos sričių: ekspertai organizuoja mokymus tikslinėms grupėms, dalijasi informacija apie konkurencijos teikiamą naudą vartotojams, viešojo administravimo subjektus įspėja apie rizikas priimamais teisės aktais riboti konkurenciją, skaito paskaitas studentams ir moksleiviams, dalyvauja konferencijose ir kituose renginiuose.

Susitikimo metu diskutuota, kokius metodinės pagalbos, konsultacijų, seminarų ar kitų renginių, susijusių su konkurencijos principų taikymu, poreikius pastebi advokatai, dirbantys su verslo atstovais konkurencijos teisės srityje. Aptartos Konkurencijos tarybos galimybės atliepti šiuos poreikius vykdant šviečiamąją veiklą bei dar aktyviau šviesti tikslines grupes, taip didinant sąmoningumą konkurencijos normų taikymo klausimais. Taip pat svarstyta, kaip būtų galima tobulinti komunikaciją su tiriamaisiais ūkio subjektais tyrimo metu, siekiant efektyviau surinkti reikalingą informaciją ir gauti paaiškinimus.

Konkurencijos tarybos ir Advokatų tarybos konkurencijos teisės komiteto narių susitikimas organizuojamas jau ne pirmus metus, siekiant su advokatų atstovais aptarti aktualius klausimus, susijusius su konkurencijos teisės praktika.

Atnaujinta: 2024 02 09