BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SUSITIKIME SU VERT ATSTOVAIS APTARTOS ENERGETIKOS SEKTORIAUS AKTUALIJOS

2024 05 30

Pastaraisiais metais energetikos sektoriuje vyksta daug reikšmingų pokyčių, todėl itin svarbu, kad rengiant naujus teisės aktus bei inicijuojant reguliavimo pokyčius būtų atliktas ir poveikio konkurencijai vertinimas. Šis ir kiti aktualūs tarpusavio bendradarbiavimo bei rinkų stebėjimo klausimai buvo analizuojami šiandien vykusiame Konkurencijos tarybos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) atstovų susitikime.

Energetika yra vienas iš keturių Konkurencijos tarybos prioritetinių sektorių, kuriems institucija skiria ypatingą dėmesį šiais metais. Pirmininkė Jolanta Ivanauskienė pabrėžė matanti poreikį stiprinti bendradarbiavimą su VERT, nes energetikos sektoriuje kasmet inicijuojama nemažai teisės aktų pakeitimų, kurie ilguoju laikotarpiu gali paveikti įmonių planus įeiti į rinkas ar jose veikti, todėl svarbu užtikrinti, kad būtų atliktas tinkamas būsimų pokyčių poveikio konkurencijai vertinimas.

Ji priminė, kad šiuo metu Konkurencijos taryba atlieka elektromobilių įkrovimo infrastruktūros sektoriaus stebėseną ir aiškinasi, ar šiame itin sparčiai besivystančiame sektoriuje nekyla konkurencijos problemų. Praėjusiais metais daug dėmesio buvo skirta atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriui – teisės aktų rengėjai ne kartą įspėti apie rizikas, jog tam tikrais siūlomo reguliavimo aspektais gali būti nustatomi skirtingi reikalavimai rinkoje veikiantiems ūkio subjektams, dėl ko gali būti trikdoma veiksminga konkurencija.

Susitikimo metu Konkurencijos tarybos atstovai kolegoms iš VERT pristatė ir pagrindinius konkurencijos teisės instrumentus, leidžiančius saugoti veiksmingą konkurenciją rinkose, – įmonių susijungimų priežiūrą bei konkurenciją ribojančių susitarimų tyrimus ir pažeidimų prevenciją. Susitarta aktyviau bendradarbiauti, konsultuotis įvairiais efektyvaus rinkų veikimo užtikrinimo klausimais ir keistis informacija, jeigu kiltų įtarimų apie galimus Konkurencijos įstatymo pažeidimus.

Vieną tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo Konkurencijos taryba yra pradėjusi pernai, kai bendrovė „Enefit“, priklausanti Baltijos šalyse veikiančiai elektros energijos gamybos ir prekybos įmonių grupei „Eesti Energia“, perėmė bendrovės „EGTO energija“ su klientais sudarytas mažmenines elektros energijos pirkimo–pardavimo tiekimo sutartis, apie tokį sandorį iš anksto nepranešusi Konkurencijos tarybai ir negavusi jos leidimo.

Atnaujinta: 2024 05 30