Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

SUTEIKTA BENDROJI IŠIMTIS PREKIAUTOJAMS NAUJAIS „AUDI“ MARKĖS AUTOMOBILIAIS LIETUVOJE

2004 01 15

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo „Auto Riga SIA“ prašymą patvirtinti, kad susitarimas tarp „Auto Riga SIA“ ir UAB „Keturi žiedai“ bei UAB „Klasera“ atitinka bendrosios išimties vertikaliesiems susitarimams reikalavimus taikant atitinkamus Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo straipsnius. Priimtu nutarimu patvirtinta, kad tarp minėtų bendrovių numatoma sudaryti sutartis dėl „Audi“ markės naujų automobilių platinimo atitinka bendrosios išimties vertikaliesiems susitarimams sąlygas.

Šiuo susitarimu siekiama įgyvendinti naują „Audi“ markės naujų automobilių pardavimo tvarką Baltijos šalyse pagal automobilių koncerno „Volkswagen“ strategiją. Naujus „Audi“ markės automobilius bei jų atsargines dalis į visas tris Baltijos valstybes importuos Latvijos Respublikos bendrovė „Auto Riga SIA“, kuri šią produkciją tieks UAB „Keturi žiedai“ ir UAB „Klasera“, vykdysiančioms mažmeninę prekybą „Audi“ produktais Lietuvoje.

Išnagrinėjusi pateiktą sutarties projektą Konkurencijos taryba konstatavo, kad „Auto Riga SIA“ ir UAB „Keturi žiedai“ yra kontroliuojamos bendrovės „Moller Bill AS“ ir jų veiksmai rinkoje priklauso nuo šios bendrovės sprendimų, todėl pagal Konkurencijos įstatymo nuostatas „Auto Riga SIA“ ir UAB „Keturi žiedai“ vertintinos kaip vienas ūkio subjektas. Konkurencijos įstatymas draudžia susitarimus, kurie gali riboti konkurenciją atitinkamoje rinkoje, tačiau šiuo atveju du vienos bendrovės kontroliuojami ūkio subjektai nekonkuruoja nei tarpusavyje, nei su juos valdančia bendrove, todėl ir jų tarpusavio susitarimai didesnio poveikio konkurencijai atitinkamoje rinkoje neturėtų turėti. UAB „Klasera“ nėra tiesiogiai susijusi su „Moller Bill AS“ grupės ūkio subjektais, tačiau kaip „Auto Riga SIA“ distributorius veikia su pastarąja skirtinguose „Audi“ produktų platinimo lygmenyse. Susitarimą ketinančių sudaryti bendrovių užimama atitinkamos rinkos dalis neviršija nustatytos rinkos dalies ribos, kuri taikoma suteikiant bendrąsias išimtis vertikaliesiems susitarimams.

Atstovė viešiesiems ryšiams