BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SUVIENODINAMI TAKSI TARIFAI – PRIELAIDA PAŽEISTI KONKURENCIJOS ĮSTATYMĄ

2001 04 12

Konkurencijos tarybai sukėlė nerimą šiomis dienomis žiniasklaidoje pasirodę pranešimai apie tai, kad prieš Velykas visos Vilniaus taksi firmos nutarė padidinti keleivių vežimo tarifus. Nuo balandžio 14 d. sostinės taksi firmos už nuvažiuotą vieną kilometrą sutarė imti iš keleivių 1 Lt. Iki šiol Vilniaus taksi firmos, veždamos keleivius, konkuravo ir kainomis – už nuvažiuotą kilometrą kelio keleiviams tekdavo mokėti skirtingai – nuo 0,65 iki 1 lito.

Informacija apie tai, jog Vilniaus taksi firmos ruošiasi suvienodinti keleivių vežimo tarifus ir jais praktiškai nebekonkuruoti, buvo skleidžiama ir anksčiau. Pastarieji vieši pareiškimai, kad taksi firmos ketina nuo balandžio vidurio laikytis sutarto tarifo, perša išvadą, jog tai gali būti susitarimas, kurį draudžia Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymas. Konkurencijos tarybos duomenimis šiuo metu Vilniuje yra registruota apie 70 taksi firmų, kurios tarpusavyje konkuruoja. Be abejo, tokia konkurencija, kai stengiamasi gerinti keleivių aptarnavimo kokybę ir mažinti paslaugų tarifus, yra palanki vartotojams. Todėl susitarimas dėl vienodų taksi tarifų gali būti traktuojamas kaip galimas Konkurencijos įstatymo pažeidimas. Šio įstatymo 5 straipsnyje, draudžiančiame konkurenciją ribojančius susitarimus, aiškinama, kad visi susitarimai, kuriais siekiama riboti konkurenciją arba kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, yra draudžiami ir negalioja nuo jų sudarymo momento, įskaitant susitarimą tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyti (fiksuoti) tam tikros prekės kainas arba kitas pirkimo ir pardavimo sąlygas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 02 03