BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA NEATSIŽVELGĖ Į KONKURENCIJOS TARYBOS RINKOS TYRIMO IŠVADAS

Konkurencijos taryba išnagrinėjo Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Ministerija) parengtą ir derinimui pateiktą kompensuojamųjų vaistų ir medicinos priemonių bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos pakeitimo projektą (toliau – Projektas). Įvertinus Projekte siūlomus pakeitimus matyti, kad Ministerija neatsižvelgė į 2016 m. Konkurencijos tarybos atlikto rinkos tyrimo išvadas ir neparengė konkrečių pakeitimų ar siūlymų, galinčių padidinti konkurenciją kompensuojamųjų vaistų rinkoje pacientų labui.

Konkurencijos taryba laikosi pozicijos, kad pacientų bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos gali būti naudojamos efektyviai tik sistemiškai keičiant ydingą kompensuojamųjų vaistų rinkos teisinį reguliavimą. Konkurencijos tarybos rinkos tyrimo išvadose pateikti pasiūlymai turėtų būti įgyvendinami kompleksiškai, o ne atliekant epizodinius, šiuo atveju tik vieną tvarkos punktą apimančius, pakeitimus.

Nors Ministerija yra susipažinusi su Konkurencijos tarybos atlikto kompensuojamųjų vaistų rinkos tyrimo išvadomis, kitų valstybių gerąja praktika, dalyvavusi pasitarimuose ir konsultacijose su Konkurencijos tarybos ekspertais, sisteminių ydingo kompensuojamųjų vaistų reguliavimo pakeitimų Projekte nematyti. Be to, Projekto rengėjų siūlomi pakeitimai nėra pagrįsti ekonominės analizės išvadomis, tad nėra aišku kaip Ministerijos pasirinkti „kosmetiniai“ bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos pakeitimai pasieks Projekto tikslą – mažinti kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainas ir pacientų priemokas už juos.

Konkurencijos taryba pritaria Projekto tikslui, tačiau įgyvendinus Projekto nuostatas gali būti pasiektas priešingas efektas nei tikisi jo rengėjai – dar labiau apribota konkurencija tarp vaistų gamintojų.

Atnaujinta: 2017 04 07