BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA PANAIKINO RIBOJIMUS VAISTINIŲ PLOTUI

Šiandien Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl 2003 m. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintų reikalavimų vaistinių patalpoms ir įrengimams (toliau – Reikalavimai). Tyrimas buvo nutrauktas po to, kai Sveikatos apsaugos ministerija atliko Reikalavimų pakeitimus, užtikrinančius lygias konkurencijos galimybes vaistinių veikla užsiimantiems ūkio subjektams.

Tyrimą dėl Reikalavimų atitikties Konkurencijos įstatymo nuostatoms Konkurencijos taryba pradėjo įtarusi, kad skirtingi Reikalavimai galimai riboja ūkio subjektų ūkinę veiklą. Tyrimo metu Konkurencijos taryba vertino, ar 2016 m. patvirtinti Reikalavimai, pagal kuriuos Lietuvos miestuose veikiančių visuomenės vaistinių patalpų plotas turėjo būti ne mažesnis nei 60 m², labdaros vaistinių – ne mažesnis kaip 30 m², o kaimo vietovėse – visai neapibrėžtas, galėjo nepagrįstai apriboti vaistinių veiklą vykdančių ūkio subjektų galimybes teikti paslaugas ir užkirsti kelią naujų ūkio subjektų atėjimui į rinką.

Vasario 18 d. įsigaliojo nauji Reikalavimų pakeitimai, kuriuos inicijavo Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Atsižvelgiant į padarytus pakeitimus, vaistinių veikla užsiimantys rinkos žaidėjai turės užtikrinti, kad vaistinių patalpų plotas būtų pakankamas farmacinei veiklai vykdyti ir vaistiniams preparatams tinkamai laikyti. Tai reiškia, kad nuo šiol nebegalios 2016 m. patvirtinti Reikalavimai, kurie, Konkurencijos tarybos įtarimu, galėjo riboti ūkio subjektų galimybes konkuruoti.

Šis Sveikatos apsaugos ministerijos žingsnis neabejotinai sustiprins konkurenciją tarp vaistinių veiklą vykdančių ūkio subjektų ir padės išvengti galimo ūkinės veiklos ribojimo. 

Su Konkurencijos tarybos nutarimu galite susipažinti čia

 

 

Atnaujinta: 2017 02 24