BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISININKŲ BENDRUOMENEI - APIE ŽALOS ATLYGINIMĄ UŽ KONKURENCIJOS TEISĖS PAŽEIDIMUS

Ketvirtadienį Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vedėja Dina Lurje dalyvavo Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacijos surengtoje konferencijoje „Žalos, sukeltos konkurencijos teisės pažeidimais, kompensavimo naujasis teisinis reguliavimas: Iššūkiai, rizikos ir perspektyvos verslui“. KT ekspertė pasakojo apie Europos Sąjungos direktyvos, reguliuojančios žalos atlyginimą turinį ir naudą, su konferencijos dalyviais aptarė kokie asmenys ir kada gali tikėtis kompensacijos.

Konkurencijos taryba primena, kad Žalos direktyva buvo rengiama Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai ir patvirtinta 2014 m. lapkričio 26 d. Ši direktyva leis privatiems asmenims ir įmonėms visoje ES naudotis vienodomis ir supaprastintomis taisyklėmis, pagal kurias dėl konkurencijos taisyklių pažeidimų nukentėjusieji asmenys galėtų veiksmingai iš konkurenciją pažeidusių rinkos dalyvių išsireikalauti kompensacijų už patirtą žalą.

Žalos direktyvos nuostatos turi būti perkeltos į Lietuvos nacionalinę teisę iki š.m. gruodžio mėnesio pabaigos.

Su konferencijoje skaitytu pranešimu galite susipažinti čia (1 MB ).

 

Atnaujinta: 2016 09 27