BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAI GALUTINAI PATVIRTINO, KAD LAIVŲ AGENTAVIMO BENDROVĖS DALYVAVO KARTELYJE

2015 03 06

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) patvirtino, kad ir laivų agentavimo bendrovė „VPA Logistics” kartu su dar 31 bendrove ir Lietuvos laivybos maklerių ir agentų asociacija (LLMAA) dalyvavo kartelyje.

Ši LVAT nutartis padėjo tašką daugiau nei trejus metus trukusiame laivų agentavimo bendrovių ir Konkurencijos tarybos teisminiame ginče.

2011 m. gruodžio 8 d. Konkurencijos taryba priėmė nutarimą, kad LLMAA ir 32 laivų agentavimo bendrovių veiksmai pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnį ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnį. Konkurencijos tarybos ekspertai tyrimo metu nustatė, kad daugiau nei dešimtmetį dalis LLMAA narių per asociaciją buvo susitarę taikyti minimalius laivų agentavimo paslaugų tarifus. Susitarimo dalyviai savo paslaugų kainas skelbė bukletuose, o LLMAA visuotiniame narių susirinkime priimtame Etikos kodekse buvo numatytos ir drausminės sankcijos už žymiai mažesnių tarifų nei nustatyti LLMAA taikymą.

2014 m. balandžio 7 d. LVAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas, kad LLMAA ir jos narės, laivų agentavimo bendrovės, iš tiesų sudarė draudžiamą susitarimą dėl minimalių laivų agentavimo paslaugų tarifų.

LVAT taip pat pažymėjo, kad laisvas konkuravimas kainomis yra viena iš pagrindinių sąžiningos konkurencijos formų, o kainų fiksavimas tiesiogiai įsiterpia ir kliudo formuotis konkurencingų procesų rezultatams.

30 iš 32 kartelio dalyvių vis tik skundė teismams Konkurencijos tarybos nutarimą. Vakar priimtas LVAT sprendimas dėl „VPA Logistics“ patvirtino, kad ir trisdešimtoji KT nutarimą apskundusi bendrovė dalyvavo kartelyje. Nors LVAT daliai bendrovių skirtas baudas sumažino, vis dėlto teismas palaikė griežtą Konkurencijos tarybos poziciją dėl asociacijos ir jos narių susitarimo nustatyti minimalius paslaugų tarifus neteisėtumo.

Konkurencijos taryba, remdamasi geriausia Europos komisijos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos patirtimi yra parengusi patarimus apie tai, kaip nepažeisti konkurencijos teisės dalyvaujant asociacijų veikloje. Patarimai skelbiami institucijos svetainės skiltyje KAIP elgtis asociacijose. (586.3 KB )

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 10 03