Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

TEISMAS ATMETĖ BENDROVĖS „PLUNGĖS DUONA“ SKUNDĄ DĖL BAUDOS UŽ INFORMACIJOS NEPATEIKIMĄ KONKURENCIJOS TARYBAI

2012 06 13

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patvirtino, kad UAB „Plungės duona“, nepateikdama Konkurencijos tarybos atliekamam tyrimui reikalingos informacijos, pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus. Už šį pažeidimą bendrovei Konkurencijos taryba 2012 m. vasarį skyrė 86 400 Lt piniginę baudą. Teismas pripažino, kad Konkurencijos tarybos paskirta bauda yra adekvati padarytam teisės pažeidimui ir skirta pagrįstai, bei atmetė UAB „Plungės duona“ skundą.

VAAT pažymėjo, kad nustatydama baudos dydį ir įvertindama padaryto pažeidimo pobūdį, Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, kad padarytas procedūrinis pažeidimas daro tiesioginę įtaką Konkurencijos tarybos vykdomai Konkurencijos įstatymo priežiūrai, todėl padarytas pažeidimas teisingai įvertintas kaip pavojingas ir sunkus.

Primename, kad Konkurencijos taryba atlieka tyrimą dėl galimo draudžiamo susitarimo tarp įmonių, užsiimančių maisto gaminių gamybos ir pardavimo veikla. Minimas tyrimas vykdomas ir UAB „Plungės duona“ atžvilgiu. Atliekant šį tyrimą UAB „Plungės duona“ buvo prašoma pateikti informaciją, reikalingą šiam tyrimui atlikti, tačiau prašoma informacija nebuvo pateikta nustatytais terminais, o atsakymų buvo sulaukta tik pradėjus tyrimą dėl šios bendrovės nevykdomų Konkurencijos tarybos nurodymų.

Konkurencijos įstatymas numato pareigą įmonėms teikti Konkurencijos tarybos tyrimams reikalingą informaciją, taip pat šiame įstatyme numatyta galimybė skirti sankcijas (pinigines baudas) įmonėms už informacijos, reikalingos tyrimui atlikti ar koncentracijai nagrinėti, nepateikimą, taip pat už neteisingą ar ne visą pateiktą informaciją.

 

Su nutarimo tekstu ir VAAT sprendimu galima susipažinti čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams