Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS BUVUSIAI KARTELYJE DALYVAVUSIOS ĮMONĖS VADOVEI PRITAIKĖ ASMENINĘ ATSAKOMYBĘ

MicrosoftTeams-image (14).png

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir buvusiai bendrovės „NCG Distribution“ vadovei apribojo teisę 3 metus eiti vadovaujančias pareigas.

2020 m. lapkričio 24 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad „Theatrical Film Distribution“ ir tai pačiai įmonių grupei priklausančios bendrovės „NCG Distribution“ bei „Forum Cinemas“, apsikeitusios kino filmų demonstravimo sutartimi, sudarė susitarimą dėl platinamų filmų kainų. Tokias institucijos išvadas ir pažeidėjoms skirtas baudas, kurios dėl pandemijos įtakos kino filmų sektoriui buvo sumažintos 80 proc., yra patvirtinęs teismas.

VAAT konstatavo, kad „NCG Distribution“ vadovė tiesiogiai prisidėjo prie bendrovių sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo dėl kainų nustatymo: ji susirašinėjo elektroniniais laiškais su „Forum Cinemas“ vadovu, pati persiuntė sutartį įmonei „Theatrical Film Distribution“. Atsižvelgusi į bylos aplinkybes, teisėjų kolegija patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir buvusiai vadovei apribojo teisę 3 metus užimti vadovaujančias pareigas.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.