BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI ATSISAKĖ PRADĖTI TYRIMĄ

Regionų administracinis teismas atmetė Kamineros krovinių terminalo skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą ir įpareigoti instituciją atlikti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

Įmonė teismui apskundė nutarimą, kuriuo Konkurencijos taryba 2023 m. liepos 18 d. atsisakė pradėti tyrimą dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos veiksmų. Institucija nustatė, kad tyrimas neatitiktų įtakos veiksmingai konkurencijai ir vartotojų gerovei bei racionalaus išteklių panaudojimo principų. Skundžiami veiksmai iš esmės buvo susiję tik su Kamineros krovinių terminalo interesais, tad tokio tyrimo atlikimas nebūtų turėjęs įtakos didelei daliai Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų ir vartotojų.

Teisėjų kolegija atmetė Kamineros krovinių terminalo skundą ir pripažino, kad Konkurencijos tarybos atsisakymas pradėti tyrimą yra teisėtas ir motyvuotas – institucija padarė pagrįstą išvadą, jog tyrimo pradėjimas neturėtų įtakos veiksmingai konkurencijai, o jam reikalingi ištekliai būtų neproporcingi tikėtiniems rezultatams.

Teismas konstatavo, kad Konkurencijos taryba turi teisę prioritetiniais laikyti tuos tyrimus, kai įsikišimu galima reikšmingai prisidėti prie konkurencijos apsaugos bei užtikrinti kuo didesnę vartotojų gerovę. Kadangi nėra duomenų, jog būtų ribojama konkurencija kitiems ūkio subjektams, tarp Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir minėtos bendrovės kilęs ginčas yra individualaus pobūdžio.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2024 01 10