BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NETYRĖ PREKYBOS BENDROVĖS IR TIEKĖJO GINČO

2023 10 16

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, jog Konkurencijos taryba pagrįstai atsisakė pradėti tyrimą dėl bendrovės „Lidl Lietuva“ veiksmų.

Teisėjų kolegija atmetė bendrovės „Representus“ skundą pripažinusi, kad Konkurencijos tarybos atsisakymas pradėti tyrimą yra teisėtas ir pagrįstas, o efektyviausiai tarp pareiškėjos ir „Lidl Lietuva“ kilusį teisinį ginčą išspręstų bendrosios kompetencijos teismas.

2022 m. spalį į Konkurencijos tarybą kreipėsi įmonė „Representus“ ir prašė atlikti tyrimą dėl prekybos tinklą valdančios bendrovės vykdomos galimai nesąžiningos prekybos praktikos, kai „Lidl Lietuva“ esą vienašališkai pakeitė esmines pirkimo–pardavimo sutarties sąlygas ir atsisakė iš tiekėjo įsigyti apie 136 000 kg druskos.

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi tiek tiekėjo, tiek prekybos bendrovės argumentus, padarė išvadą, kad šalys skirtingai aiškino susiklosčiusius santykius, todėl kilo abejonė, ar apskritai minėtu atveju buvo susitarta dėl esminių tiekimo sąlygų. Tokį ginčą dėl civilinių (sutartinių) santykių, institucijos vertinimu, efektyviausiai išspręstų bendrosios kompetencijos teismas, todėl buvo nuspręsta tyrimo nepradėti.

VAAT sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2023 10 16